– Po śmierci Marka Jackowskiego stwierdziliśmy, że tak jak chciał Marek, zrobimy złoty skład Maanamu  z Krzysiem Olesińskim, Bogdanem Kowalewskim i ze mną – powiedział Paweł Markowski.

Na początku 2008 roku Kora i Marek Jackowski wydali oświadczenie, w którym ogłosili, że od 31 grudnia Maanam zawiesza działalność na czas nieokreślony. Po śmierci Jackowskiego, członkowie zespołu postanowili wrócić w „złotym składzie”, spełniający tym samym marzenie założyciela grupy.

– Po śmierci Marka Jackowskiego stwierdziliśmy, że tak jak chciał Marek, zrobimy złoty skład Maanamu  z Krzysiem Olesińskim, Bogdanem Kowalewskim i ze mną – powiedział na antenie Polskiego Radia perkusista Maanamu, Paweł Markowski.

Markowski zaznaczył jednak, że Kora nie będzie już wokalistką Maanamu. Jej miejsce zajmnie Karolina Leszko, „dziewczyna, którą wybrał Marek Jackowski podczas nagrywania programu »Szansa na sukces«”. Jak dodał perkusista, reaktywowany skład będzie wykonywał zarówno nowe, jak i klasyczne utwory.

Przypomnijmy, że w marcu 2011 roku z okazji 35. rocznicy powstania Maanamu koncern EMI wydał zremasterowane reedycje wszystkich studyjnych albumów zespołu oraz solowych Kory. Dawna wokalistka Maanamu zasiada obecnie w jury programu „Must Be the Music”.

 

Przypominamy największe przeboje zespołu:


 

źródło: muzyka.onet.pl
PODZIEL SIĘ
Założyciel portalu Muzykoholicy.com, początkujący dziennikarz, prowadzący cykl wywiadów ,,#Rozmówka z..." oprócz muzyki interesuje się również modą oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o