Amerykańska supergrupa wystąpi w Polsce 19 lipca, podczas drugiego dnia IV edycji tego prężnie rozwijającego się festiwalu Hip- Hop na Żywca. Poza tym organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Początkowo lokalny mini festiwal poprzez „serwowaną” czołówkę polskich wykonawców i klimat miejsca w którym występują przerodził się w ogólnopolski event, na który fani Hip-Hop’ u przybywają z różnych zakątków kraju. Jest to świetna okazja do zobaczenia swoich ulubionych artystów na jednej scenie. Oprócz koncertów organizatorzy rokrocznie przygotowują atrakcje towarzyszące w postaci zawodów skate & bmx, bboy jam, graffiti jam, pokazy mountainboard, czy turniej street basket. W tym roku nowością będzie plenerowy pokaz filmu o tematyce hip-hop’owej. Lokalizacja festiwalu -w stolicy złocistego trunku, w malowniczo położonej beskidzkiej miejscowości, blisko granicy ze Słowacją i Czechami.

Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie B.C.C. czyli kombinacja wykonawców takich jak Buckshot (z Black Moon), Smif N Wessun (Tek & Steele), Heltah Skeltah (Ruck aka Sean Price & Rock), O.G.C. (Starang Wondah, Louieville Sluggah, Top Dog), reprezentują Brooklyn, NY oraz legendarną wytwórnię Duck Down Records.

Na scenie od 1992r, na koncie współpraca z tuzami światowego Hip-Hop’u oraz liczne gościnne występy. Szerzej znani na pewno wśród starszych fanów klasycznego brzmienia rapu, ale bogata dyskografia we wszystkich konfiguracjach poszczególnych członków składu sprawia, że każdy słuchacz znajdzie coś dla siebie. Nigdy nie jest za późno żeby nadrobić zaległości i zapoznać się z szeroką twórczością kultowej grupy. Albumy w pełnym składzie:

For the People (1997)

The Chosen Few (2002)

The Last Stand (2006)

Casualties of War (2007)

 

W 2005 roku, na łamach nie istniejącego już czasopisma Ślizg pojawił się felieton, którego autor w 6 podpunktach wyjaśnia dlaczego jego zdaniem Boot Camp Clik to najbardziej niedoceniony i pechowy skład w rapowym świecie. Warto przeczytać:

http://www.poznan.hip-hop.pwii.pl/czytelnia/grabiszczy-boot-camp-clik.php

Jako ciekawostkę można również dodać, iż Boot Camp Clik uchodzą za ulubionych wykonawców u wielu polskich raperów, którzy wielokrotnie podkreślają to w swoich tekstach bądź wywiadach. Są to m.in. O.S.T.R. , Eldo, Małpa, Mielzky, a także członkowie zespołów JWP czy Hi-Fi Banda.

Poza Nowojorczykami, w trakcie dwóch muzycznych dni w Żywcu zaprezentuje się niemal 20 najciekawszych polskich wykonawcy ostatniego roku, będą to zarówno ikony krajowej sceny jak i debiutanci oraz reprezentacja solidnego undergroundu. Większość z nich będzie świeżo po swoich premierach płytowych bądź tuż przed nimi.

Tak więc pojawią się: Tede, JWP, Bez Cenzury, Siwers, Sobota, Paluch, Borixon, Rasmentalism, KęKę, Spinache, Reno, Proceente, Dwa Sławy, Quebonafide, Eripe, Kamel & DJ Roka, DJ WBK oraz zwycięzcy konkursu „zagraj hip-hop na żywca”

18 lipca 2014 na XIX wiecznym dziedzińcu żywieckiego browaru oraz 19 lipca na terenie żywieckiego amfiteatru i błoniach przylegających do niego, atrakcyjnie usytuowanych między rzeką a górskimi stokami. Wakacyjny termin, bliskość natury i mnogość atrakcji regionalnych sprawia, że przyjazd na festiwal to znakomita okazja na ciekawe spędzenie urlopu wraz ze znajomymi. Warto zaplanować pobyt na Żywiecczyźnie wcześniej, tak aby oprócz udziału w tej wspaniałej muzycznej imprezie skorzystać również z walorów turystycznych i rekreacyjnych jakie oferują okoliczne góry i jeziora.

Plan Festiwalu HHNŻ 2014:

18 Lipca (piątek) – 999 LIMITED BEFORE – Piwiarnia Żywiecka:

Sobota

Borixon

Rasmentalism

KęKę Radom

19 Lipca (sobota) – Amfiteatr pod Grojcem:

BOOT CAMP CLIK [USA]

TEDE

JWP / BEZ CENZURY / Siwers

Paluch Oficjalnie

Spinache / Reno / Proceente (LavoFam)

Dwa Sławy

Quebonafide / Eripe

Zwycięzcy konkursu „Zagraj hip-hop na żywca”

20 Lipca (niedziela) – Kino w Plenerze – Park Żywiecki (WSTĘP WOLNY):

Projekcja filmu pt. „Jesteś Bogiem” – biograficzny, Polska, Leszek Dawid, 124’

BILETY:

KARNET* (piątek + sobota) – 65 PLN (czerwiec) / 75 PLN (lipiec) / – (dzień imprezy)

SOBOTA – 49 PLN (czerwiec) / 59 PLN (lipiec) / 69 PLN (dzień imprezy)

NIEDZIELA – WSTĘP WOLNY

*ILOŚĆ KARNETÓW DWUDNIOWYCH LIMITOWANA – TYLKO 999 SZTUK

Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem stacjonarnych punktów sieci Ticketpro.pl (Empik , Media Markt, Saturn) w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o