W czwartek 29 maja br. (godz. 19:00) Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy do Teatru WARSawy na występ Marii Sadowskiej. Wydarzenie to wznowi cykl prestiżowych koncertów z udziałem publiczności, które w ubiegłym roku z inicjatywy Stacji odbyły się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej.

 

Gwiazda najbliższego wieczoru odbywającego się w ramach cyklu – Maria Sadowska to artystka o wielu obliczach: wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, scenarzystka, tancerka. Wywodzi się ze środowiska muzyki jazzowej, jednak w jej twórczości przenikają się wpływy wielu gatunków, a elementem dominującym jest wszechobecny rytm.  Podczas koncertu w Teatrze WARSawy artystka zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Jazz na ulicach”.

 

Od maja br. w każdy ostatni czwartek miesiąca, studio RDC przeniesie się na scenę Teatru WARSawy. W nowej siedzibie, którą jest budynek dawnego kina WARS, zespół kontynuuje działalność Teatru Konsekwentnego. Polskie Radio RDC – wspierając koncepcję teatru „miejskiego“ otwartego na głos otaczającej go rzeczywistości – obejmie patronatem medialnym większość inicjatyw i projektów zarówno artystycznych, jak i społecznych Teatru. Czwartkowe koncerty transmitowane będą w ramach audycji „Piosenka jest kobietą”.

 

Jak zawsze będziemy dobierać artystów z najwyższej półki, wyróżniających się wysokim i unikalnym poziomem twórczości. Zaprezentujemy mnogość różnych gatunków, indywidualne podejście do sztuki, jaką jest muzyka, aż wreszcie odważne łączenie światów muzycznych. Naszą pierwszą gwiazdą łączącą  medialną rozpoznawalność z niekomercyjną muzyką będzie Maria Sadowska promująca właśnie swój najnowszy album. Koncert upłynie pod znakiem wesołego, energetycznego i pozytywnego grania. Z przyjemnościązapraszamy do nowej, mogącej pomieścić więcej słuchaczy niż dotychczas sali Teatru WARSawy.“ – mówi Szef Muzyczny Polskiego Radia RDC Urszula Prussak.

 

Dotychczas w ramach specjalnych Koncertów Gwiazd organizowanych przez RDC
ze swoim repertuarem wystąpili m.in.: Natalia NATU Przybysz, Muzykoterapia, Ewelina Babiarz, Renata Przemyk oraz Voice Band z gościnnym udziałem Soni Bohosiewicz. Wszystkich koncertów można było wysłuchać na antenie Polskiego Radia RDC.

 

Zaproszenia na koncert będą do zdobycia na antenie RDC od 26 maja (poniedziałek). Transmisja 29 maja o godz. 19:00.

 

Single z płyty Marii Sadowskiej „Jazz na ulicach”:

Life Is a Beat

   Raise Your Hands

 

Link do wydarzenia na facebook’u:

https://www.facebook.com/events/1481624535388174

 

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o