Ostatni koncert urodzinowy CUDU NAD WISŁĄ. Po raz drugi – po trzech latach przerwy na cudownej scenie zaśpiewa artystka naszej akcji – Marcelina.

marcelina1
Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka eksperymentująca z popem i alternatywą. Jej debiutancka płyta wydana w 2011 roku została doceniona przez słuchaczy i recenzentów, otrzymała m.in. nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku czy nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej. Pojawiła się też na wyjątkowej płycie June, obok najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego.
Na płycie zaśpiewała m.in. z Katarzyną Nosowską, Agą Zaryan, Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak i Urszulą Dudziak. W 2012 roku pojawiła się także na płycie zespołu Happysad. Utwór „Motyle” pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej. W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny „Wroclove” jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie Kawałek Wrocławia (zajął 1 miejsce
spośród ponad 200 zgłoszeń) i stał się oficjalnym hymnem miasta. Pod koniec roku 2012 ukazała się EP „Znikam” dostępna w wersji cyfrowej, do którego teledysk o tym samym tylu wyreżyserowała Marcelina. W marcu 2013 roku artystka zagrała w Paryżu pierwsze zagranicznekoncerty, którym partnerował Instytut Polski. Od maja 2013 r. Marcelina bierze udział w projekcie Panny Wyklęte.


marcelina
Płyta „Wschody / Zachody” to drugie, najnowsze wydawnictwo artystki. Za produkcję krążka odpowiadają Robert Cichy i Kuba Galiński, muzycy od lat współpracujący z Anią Dąbrowską, odpowiedzialni też za brzmienie debiutanckiej płyty Ani Rusowicz.
Wszystkie piosenki zawierają polskie teksty, z wyjątkiem jednej. Autorką tekstów jest Marcelina, z wyjątkiem utworu „Łap mnie”, do
którego tekst napisał „Budyń” z Pogodno. Wśród gości znalazł się również Piotr Rogucki, lider zespołu Coma, który wraz z Marceliną stworzył wyjątkowy duet w utworze „Karmelove”. Marcelina jest współautorką wszystkich kompozycji, obok Roberta Cichego i Kuby Galińskiego.

Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez dwa teledyski. Pierwszy to tytułowe „Wschody / Zachody”, do którego zdjęcia zrealizowano w Maroko:

A drugi to „Karmelove”, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego:

Marcelinie na koncercie towarzyszyć będą znakomici polscy muzycy:
Robert Cichy/gitara, vocal (m.in. Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak),
Marcin Ułanowski/perkusja (Sistars, Muzykoterapia),
Jacek Szafraniec/bas (Benzyna, T.Love)

Start: 19:00

 

Zobacz profil Marceliny na muzykoholicy.com

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz