Pierwszego sierpnia w Złotoryi odbył się już trzeci Międzynarodowy zlot fanów Ewy Farnej. 

Farnoholicy zjechali się z całej Polski, Czech, Słowacji jak i z Litwy, by spędzić z Ewą prawie 10 godzin. Jak co roku zlot zaczął się rozgrywek sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, po za tym gry i zabawy na boisku, gdzie Ewa cały czas przyglądała się i komentowała przebieg rywalizacji.

2014-08-01 14.52.58
W międzyczasie zaczynała zbierać się coraz dłuższa kolejka, w końcu zbliżał się czas na zdjęcia i autografy, każdy z fanów może liczyć na zdjęcie z Ewą, jest to kolejny element tradycji.

2014-08-01 16.52.07
Barierki pod sceną się powoli zaludniają, zespół Ewy sprawdza i przygotowuje sprzęt, a chwile potem na scenie pojawia się David Kalužík ze swoimi czeskimi piosenkami, coverem i piosenką znaną dobrze przez uczestników zlotu: „Ewa jest Zlotem”
*Buď života král,
*Ewa- Bez Ciebie
*Nedospělí příliš rychle,
*Imagine dragons- Demons
*Ewa jest Złotem

2014-08-01 18.14.26-2
Część występu na moim fanpage oraz na kanale YouTube. W między czasie karaoke i pytania dla Ewy min o czas wolny,jak często widuje się z rodziną, co lubi, bardzo miło minął ten czas.

Potem nadszedł czas na uczestników programu X factor, Marta Bijan, Magdalena Bal, Daria Zawiałow oraz Kacper Gołda z którym chwile porozmawiałem.

OrandżO: Za co najbardziej cenisz Ewę ?
Kacper Gołda: Przede wszystkim za muzykę,za twórczość, ale podziwiam ją również jako osobę,osobę z poczuciem humoru,
ale i wielkim dystansem do siebie. To się ceni.

O: Jakie to uczucie śpiewać z tej samej sceny ?

K.G.:Wszystko diametralnie się zmieniło,jeżeli chodzi o zeszły rok.
Wtedy jeszcze nie pomyślałbym ,ze to właśnie w tym roku będę mógł wystąpić na zlocie. To niesamowite uczucie!

O: Jak się czułeś oglądając koncert Ewy nie jak do tej pory przed sceną a za kulisami ?

K.G.: Czuje się jak na każdym koncercie i staram się bawić razem z innymi.

O: Większy stres związany z występem trzymał Cię występując przed publicznością w programie xfactor czy też przed Farnoholikami do których również należysz ?

K.G.:Myślę ,ze stres był podzielony po równo,obydwa te wydarzenia były dla mnie ważne,powiem ,ze najważniejsze występy w moim życiu.
Dlatego stres towarzyszył,ale gdy już wszedłem w pierwszy dźwięk nerwy puściły i było niesamowicie!

Dzięki:)
Część występów również dostępna u mnie.

20140801_203300

Nadszedł czas na główną atrakcje wieczoru, na scenie pojawia się Ewa Farna!! Lista utworów opierała się głównie na ostatnim albumie (W)INNA? z 2013 roku, a więc min Znak, Tajna Misja, Ulubiona Rzecz. Nie zabrakło piosenek z poprzednich płyt Ewakuacja czy Cicho, część śpiewana po polsku część po czesku.
20140801_225418

Jak każdy koncert Ewy wśród uczestników wyzwala wiele emocji, są piosenki w sam raz do wspólnego skakania cześć bardziej klimatyczna do śpiewania. Piosenkarka czuje się bardzo swobodnie na scenie i cały czas utrzymuje dobry  kontakt z publicznością, przy czym z dużym dystansem podchodzi do swojej osoby. Na koncertach każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ panuje tu duża różnorodność w śród utworów, począwszy od spokojnych ballad po mocnego rocka.
20140801_232154
Na koniec nie obyło się bez podziękowań i prezentów dla Ewy i zespołu.

Głównym organizatorem zlotów jest Bartosz Łoś,z którym udało mi się na ten temat porozmawiać.

OrandżO: Jak wygląda ta praca od wewnątrz, czym dokładnie zajmuje się osoba na Pana miejscu?

Bartosz Łoś: Jako osoba odpowiedzialna za Fan Club Ewy Farnej jestem odpowiedzialny przede wszystkim za kontakt Ewy z fanami, aby spotkań rożnego rodzaju z Ewa było jak najwięcej, czy chociażby bilety na rożnego rodzaju gale, festiwale były dostępne dla fanów. W tym wypadku aby wszyscy fani mieli możliwość spotkania z Ewa został wymyślony zlot fanów Ewy, który mam nadzieje wszystkim sie bardzo podoba i z roku na rok jest coraz to ciekawszy

O: Podczas organizacji koncertów na pewno można napotkać sporo trudności oraz nieprzyjemności. Spotyka się Pan z przykrymi sytuacjami w swojej pracy?

B.Ł.: Przykre sytuacje owszem się zdarzają, ale niestety są to osoby które często nie maja pojęcia jak wygląda organizacja takich imprez.

O: Ile czasu wkłada Pan na organizację zlotu?

B.Ł.: Przygotowanie takiej imprezy to wielomiesięczna praca, począwszy od ustalenia terminu, harmonogramu imprezy, tutaj kwestia leży po stronie Ewy, która wymyśla atrakcje i mówi co chciałaby mieć i w jaki sposób chce spędzić czas z fanami aby każdy był zadowolony. Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne to potrzeba minimum 3 miesięcy, sponsorzy, kwestie techniczne czy chociażby przygotowanie terenu imprezy. Codziennie sporo roboty, każdy szczegół musi być dopracowany na ostatni guzik.

O: Dlaczego właśnie Ewa Farna i za co najbardziej ceni Pan wokalistkę?

B.Ł.: Za szczerość, za to ze jest sobą, i chce dla swoich fanów jak najwięcej, choc jak sami dobrze wiemy, obowiązki często Ewie na to nie pozwalają, wiec cieszy się na ten jedyny dzień w roku „zlot”, ze może się spotkać, porozmawiać czy chociażby zrobić fotkę, gdzie często po koncertach nie ma możliwości. Ewa jest normalna dziewczyna, nie zachowuje się jak ktoś lepszy i to jest niezwykle.

O: Który zlot był Pana zdaniem najlepszy i dlaczego?

B.Ł.: Każdy zlot miał w sobie coś uroczego, 1 zlot, początek czegoś wielkiego, wielka niewiadoma, fani tez nie wiedzieli jak to będzie wyglądało, koncert akustyczny w sali widowiskowej. II zlot, już plener, rozgrywki sportowe i zlot w całkowicie innym miejscu. Atmosfera również niesamowita. III zlot, znowu plener, normalny koncert, rozgrywki sportowe gdzie wielu fanów moglu się pokazać sportowo czy chociażby zaśpiewać na scenie. Dla mnie każdy zlot jest bardzo emocjonalny, jako organizator chciałbym aby wszystko było super i jak najlepsze co oczywiste.

O: Na koniec proszę powiedzieć dlaczego warto wybrać się na zlot za rok ?

B.Ł.:Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć za kilka miesięcy, ale z pewnością dlatego ze będzie jeszcze lepszy niż ten ostatni!! jak to śpiewała Ewa, fani Farnej najlepsi!

O: W takim razie czekamy na newsy i dzięki 🙂

20140801_231906

Na koniec odczucia paru osób ze zlotu 🙂

10601310_823177244373353_838291491_nAgnieszka Cisowska

Na zlot jechałam z mieszanymi odczuciami, miałam obawy co do niektórych punktów programu. Kiedy zobaczyłam, że na Zlocie mają wystąpić Gwiazdy X Factor, troszkę mnie to zmartwiło, bo to jest zlot fanów Ewy a nie ich. Byłam przeciwna temu wszystkiemu. Reklamy w mediach też mnie martwiły, bo cały czas uważałam, ze odbiegamy od głównej formuły Zlotu, czyli żeby Ewa była dla fanów a nie mediów. Dzień tego wydarzenie wszystko to zmienił. Lepiej tego wszystkiego nie można było wymyślić. Ewa starała się być dla każdego. Mimo godzinnej obsuwy była niesamowita atmosfera, no i co najważniejsze nie było tego opóźnienia tak czuć. Najbardziej podobało mi się na Zlocie to, ze była uczczona 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie spodziewałam się, ze na takim Zlocie, taka Gwiazda będzie chciała uczcić to wydarzenie 70 sekundowym milczeniem. Było to magiczny i najlepszy moment. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do playlisty koncertowej. Była to ta sama playlista co na (W)INNA? Tour. Tylko z dwiema albo trzema piosenkami czeskimi. Po wielu zapowiedziach liczyłam jednak na lepszą, z starszymi piosenkami, z całej kariery. Na II Międzynarodowym Zlocie były mieszane utwory, i były piosenki z pierwszej płyty jak i ostatniej EWAkuacji. To było najlepsze. Ten moment mnie zawiódł, ale był power, był czad, była moc, była magia. Jestem ciekawa IV Międzynarodowego Zlotu Fanów Ewy Farnej.

10602850_783501051699959_817064963_nKlaudyna Piotrowska

III Międzynarodowy zlot fanów Ewy Farnej. Przeżycie, które ciężko opisać słowami. Spotkanie z przyjaciółmi po roku, które nie jednokrotnie wywoływało łzy na policzkach, zobaczenie uśmiechniętej Ewy, która poświęca nam swój czas. Wyjątkowy rockowy koncert i szalejąca na scenie jak dziecko Ewa. Jest to długo wyczekiwany dzień w roku, w którym możemy zadać Ewie nurtujące nas pytania czy powiedzieć za co Ją kochamy. Obowiązkowe zdjęcie i kolejna masa wspomnień do kolekcji, których nikt nie może nam zabrać. Zlot to dzień który powinien mieć nie 24h a 48h, gdyż ciężko porozmawiać ze wszystkimi których się kocha dzięki Ewie. Jedyna możliwość w roku, gdzie z całej polski zjeżdżamy się do magicznej Złotoryi. Dzień warty wszystkiego. Najlepsze przeżycie jakiego mogłam doświadczyć. Dla Ewy, Bartka i wszystkich farnoholików należy się duże DZIĘKUJĘ!

10592187_647167725390647_1465803099_n Martyna Łukowiec

3 międzynarodowy zlot fanów Ewy Farnej był moim pierwszym. Mimo, ze jechałam tam pełna obaw , ze nikogo oprócz 2osob nie znam , nie zawiodłam się i poznałam mnóstwo ludzi z którymi na pewno będę utrzymywała kontakt.. Wszystko było świetnie zorganizowane . A wieczorny koncert był czymś niesamowitym , nie tylko ze względu na głos Ewy , ale także energie która od niej płynęła i atmosferę , która była obecna wśród fanów. Całość dopełniała radość a także poczucie że chce się więcej i więcej. Wszystkiego jednak nie umiem opisać słowami , ale jedno wiem na pewno: mój pierwszy zlot nie będzie ostatnim.

10414464_674194945990155_8255328608882629966_n

Daniel Andrzej Imiołek

W moim odczuciu był to najlepszy Zlot na którym byłem, byłem tylko na 1 i 3. Ewa miała pełno energii. Pomysł z występem gwiazd XF był strzałem w dziesiątkę. Dziewczyny i Kacper dali czadu, największego czadu dala Ewka podczas koncertu wykonując zarówno piosenki z nowej płyty jak i starych.

 

 

 

Pozdro / OrandżO

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o