redlips

RED LIPS – SZANTA

 

W przepełnionym wspaniałą muzyką świecie,  w którym wielu wybitnych wykonawców od lat okupuje listy przebojów, nie ma szans na sukcesy nowych artystów….

 

Jednak im się udało. Dwa miesiące po zdobyciu „Superjedynki” na KFPP w Opolu, podczas gali ESKA MUSIC AWARDS 2014, grupa RED LIPS otrzymała „Złotą Płytę”. Z tych też powodów, zespół postanowił opublikować nową piosenkę i video koncertowe skierowane do swoich fanów.

– Nie osiągnęlibyśmy tego bez wsparcia wielu, wielu osób. Dlatego mimo, że nie planowaliśmy wydawać kolejnego singla, postanowiliśmy w odpowiedzi nagrać coś dedykowanego dla tych, którzy nam pomogli. Dla tych którzy byli z nami od początku, dla tych którzy przychodzą na nasze koncerty, słuchają naszej muzyki – mówi Ruda z RED LIPS.

– Piosenkę nazwaliśmy „Szanta” bo to jest tekst dla grupy przyjaciół, którzy podobnie jak żeglarze, aby przetrwać muszą się trzymać razem i tak jak nasz zespół aby osiągnąć cel musieli jednocześnie użyć  siły wielu osób. Te nagrody nie są tylko nasze, to są nagrody dla wszystkich, którzy nam pomogli, angażowali się w zabawę na listach przebojów, udostępniali Red Lips na facebooku – dodaje LAZER, gitarzysta i kompozytor zespołu.

Premiera wideoklipu „SZANTA” została zaplanowana na 26 sierpnia. Wraz z publikacją klipu, na profilu zespołu ruszy również aplikacja konkursowa, w której każdego dnia będą do wygrania płyty i koszulki zespołu. Nagroda główną będzie kameralny koncert, który RED LIPS zagra dla trzech najlepszych uczestników konkursu, akcja potrwa do 30 września.

 

Biografia  RED LIPS

Sierpień 2014’

Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Gdy kolejne single z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką.  Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube w ciągu roku liczba odtworzeń przekroczyła 25 mln. Telefony dzwoniły nieustannie, z każdym dniem pojawiały się nowe propozycje, w efekcie czego RED LIPS zagrali na koncertach Eska Music Awards 2013, Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, na KFPP w Opolu i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki, w kategorii: „Super Przebój”. Jednak nie zawsze tak było. Gdy w 2010 roku Lazer (gitara/muzyka) i Ruda (voc/teksty) pisali pierwsze piosenki RED LIPS ich scenę stanowiła skromna stancja na obrzeżach Warszawy. Po próbach z różnymi muzykami uformował się obecny skład kapeli – dołączył perkusista Sopel i basista Piroman.

– W tygodniu pracowaliśmy, w weekendy studiowaliśmy, ale większość wieczorów spędzaliśmy na graniu. Nasze pierwsze nagrania nie znajdowały poparcia u redaktorów stacji radiowych, niczym domokrążcy pukaliśmy wciąż do nowych stacji, ale nikt wtedy nie wierzył w RED LIPS. W 2011 zdecydowaliśmy się wziąć udział w I edycji Must Be The Music. Ponieważ otrzymaliśmy wiele komplementów od jury, byliśmy przekonani, że nasz czas nadszedł. Nie doszliśmy jednak do finału, ale obiecaliśmy sobie, że nie odpuszczamy. Długie miesiące mijały, tworzyliśmy nowe piosenki i  staraliśmy się wszelkimi drogami wejść z nimi na anteny jakichkolwiek rozgłośni radiowych. Bezskutecznie.  Traciliśmy wiarę w siebie i swoje możliwości.  Wiosną 2013 roku prezentowaliśmy grupce znajomych demo piosenki „To co nam było”,  byliśmy blisko decyzji o rozwiązaniu zespołu, jednak dzięki wsparciu najbliższych przyjaciół postanowiliśmy spróbować jeszcze raz. Gdy niedługo potem nagranie zabrzmiało w głośnikach szefa muzycznego RMF FM – Adama Czerwińskiego – stało się coś, co można by nazwać punktem zwrotnym w naszym życiu. To był ten czas, miejsce i człowiek. Dzięki Adamowi  i stacji RMF FM, w przeciągu zaledwie kilku tygodni od premiery piosenka  „To co nam było” podbiła listy przebojów m.in. RMF, ESKA, czy RMF MAXX i rozprzestrzeniła się po stacjach radiowych w całym kraju.  Singiel spodobał się również za oceanem, trafiając na top tamtejszego Wietrznego Radia. Od tego czasu nasza kariera nabrała tempa. Wolne terminy w  kalendarzu znikały z szybkością  dorównującą nowym odsłonom naszych piosenek na You Tube. To pozwoliło nam wydać nasz debiutancki album, na którym znalazły się wszystkie dotychczasowe piosenki RED LIPS. W ciągu niespełna roku krążek osiągnął status „Złotej Płyty”. Skupiliśmy się na realizacji marzeń i udało się!

Powrót do klasyki rocka, proste i melodyjne kompozycje oraz polskie teksty okazały się tym, czego szeroka polska publiczność potrzebuje najbardziej. Rockowe brzmienie lat 90, świeżość XXI wieku i ogromna żywiołowość, która na scenie osiąga imponujące rozmiary sprawiły, że ludzie pokochali RED LIPS. To jednak dopiero początek. Drugi, dojrzalszy i z pewnością pełen energii album grupy jest już w drodze…

Rock’n’roll nie umarł! – RedLips

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz