Kostrzyn nad Odrą to chyba najbardziej znane miasto w którym to odbywa się co roku najpiękniejszy festiwal świata – Przestanek Woodstock. Tym razem na Przestanku Woodstock Jurek Owsiak spotkał się z fanami muzyki, przyjaźni i miłości już po raz dwudziesty. Tegoroczna impreza zgromadziła blisko 800 tys. osób, a na wszystkich trzech scenach zagrało 70 zespołów. To raj dla Muzykoholików!

Odwiedziłam to miejsce już po raz trzeci i za każdym razem jest zupełnie inaczej. Co roku zastanawiam się jak rozdzielić swoje ciało na naprawdę dużo różnych części by być w tym samym czasie w różnych miejscach, lecz tak się niestety nie da.
Festiwal Woodstock odbywa się co roku na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku w całej Polsce można było usłyszeć mocne brzmienia gitar z dużej sceny w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia rozpoczynając od koncertu zespołu T.LOVE, a kończąc występem zespołu The BossHoss. Na tegorocznym festiwalu można było usłyszeć takie zespoły jak Protoje, Budka Suflera, Skid Row, Volbeat, Accept, Lao Che, Acid Drinkers, Ska-P, Piersi, Mama Selita, The Bill ,Bednarek, Tabu, Marika & Spokoarmia, Coma, Kapela Ze Wsi Wwrszawa & Mercedes Peon oraz uczestników naszej akcji, czyli ShataQS  i wiele wiele innych.

Po woodstockowych koncertach na pewno dużo usłyszymy o koncercie zespołu Coma. Piotr Rogucki w czasie utworu „Sto tysięcy jednakowych miast” poprosił publiczność o to, by usiadła i jak również sam usiadł na brzegu sceny. Po zakończeniu piosenki po raz pierwszy na Przestanku Woodstock przez całą publiczność przetoczyła się meksykańska fala, a Piotr Rogucki z drganiem głosu powiedział:

Gdybym miał umierać chciałbym, żeby ostatnim widokiem, który sobaczę przed śmiercią, było to, co widzę teraz!

A po zakończeniu koncertu zespołu Coma Jurek Owsiak krzyczał ze sceny:

To nie jest najpiękniejszy festiwal na świecie. To jest najlepszy festiwal na świecie! 

Świetnym koncertem okazał się występ  KAPELI ZE WSI WARSZAWA i  MERCEDES PEON. Nie zważając na późną porę, padający deszcz i dość chłodniejsze powietrze, tłumy wybiegły ze swoich namiotów, by przeżyć niesamowite chwile wraz z zespołem. Niesamowitą niespodzianką był występ  MERCEDES PEON, gdzie ukazała nam niesamowicie dużo emocji. Później razem z Kapelą ze wsi Warszawa wykonali utwór, który chyba wszystkich zbił na kolana.

” Nie istnieją rasy, wszyscy pochodzimy z Afryki. Bez podziałów i granic jesteśmy ludźmi! „

Cały koncert Kapeli ze wsi Warszawa i Mercedes Peon:

Każda chwila na Woodstocku nie może obyć się bez muzyki, a więc czy to festiwal dla Muzykoholików?

Tak!

Tłumy Woodstockowiczów to nie tylko Duża Scena, a tak że Mała Scena na której zagrali takie gwiazdy jak:  SHAMBOO & MUNIEK” , TRZYNASTA W SAMO POŁUDNIE, ŁZY, ANIA RUSOWICZ, PAULA & KAROL i wiele innych.  Mogliśmy też zawitać do Pokojowej Wioski Kryszny, gdzie tam mogliśmy usłyszeć brzmienia gitar zespołów takich jak: BUNKIER, GAGA ZIELONE ŻABKI, MESAJAH, WŁOCHATY, NIGHT MISTRESS a tak że KABANOS.

Każdy koncert był niesamowity i doprowadzał tłumy do szaleństwa, a cała panująca tam atmosfera zostawiła za sobą ogrom wspaniałych wspomnień.

Czekamy więc kolejny rok, aby wziąć udział w jednym z największych muzycznych festiwali w  Europie!

Do zobaczenia  Woodstock!

/Alicja Gac

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o