Augusta

Poznaj Digit All Love po raz trzeci! – trzecia płyta. Digit All love powraca w wielkim stylu!

 

Digit All Love to wrocławska grupa wykonująca na polskiej scenie muzycznej muzykę  trip hop z wpływami muzyki elektronicznej. Prężnie rozwijający się zespół złożony z siedmiu muzyków wydał kolejną, długo wyczekiwaną płytę.

 

„Augusta”  to tytuł trzeciej płyty Digit All Love wydanej 18 sierpnia 2014. Płyta powstawała dokładnie rok. Znajduje się na niej osiem kompozycji Maćka Zakrzewskiego oraz Joanny Piwowar-Antosiewicz. Cały singiel utrzymany jest w gatunku trip-hop z efektownymi partiami altówki, wiolonczeli i skrzypiec. Zupełnie nowy głos Joanny Piwowar-Antosiewicz jaki możemy usłyszeć na płycie jest zastępstwem za Natalię Grosiak, która opuściła tę formacje.

 „Tytuł płyty został starannie przemyślany. Staraliśmy się znaleźć słowo, które będzie zrozumiałe pod wieloma szerokościami geograficznymi, a jednocześnie odda ważny okres w działalności Digit. Sierpień to miesiąc, w którym odbyła się pierwsza próba z Asią Piwowar i miesiąc wydania pierwszej płyty razem. Wraz z wydaniem „Augusty” zamknęliśmy konceptualny cykl i otwieramy się na kolejny,ac nastawiony na interakcję ze słuchaczami” – opowiada Miek Zakrzewski.

 

Nowa wokalistka wrocławskiej grupy, na płycie „Augusta”, śpiewającym szeptem opowiada ponure i lekko mroczne historię. Cała ta aura nadaje utworom tajemniczości, a słuchaczowi możliwość zawieszenia się we własnych myślach i melancholii.

 

Choć można mieć wrażenie że płyta „Augusta” dla nowo poznającego ten rodzaj muzyki, brzmieniem i tekstem przypomina ciężki gatunek muzyczny, warto jednak zasięgnąć po tę płytę, gdyż wbrew pozorom mało jest tak dobrego i tak wyrazistego trip hopu w Polsce jak grupa Digit All Love.

 

Skład:

Joanna Piwowar Antosiewicz – vocal
Maciek Zakrzewski – samples, electronics
Radek ‚Bond’ Bednarz – bass & modulation
Michał ‚Mucha’ Muszyński – drums & loops
Olga Kwiatek – violin
Ewa Hofman – viola
Olga Kończak – cello

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz