Venyapromo02

Venya to na co dzień Marcin Maliński. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności artystyczne, od muzyki po aktorstwo. Od zawsze był indywidualistą i kroczył swoimi ścieżkami. W wieku 14 lat twórca projektu Venya rozpoczął naukę gry na pianinie i keyboardzie.
Dzięki nabytemu doświadczeniu w grze na instrumentach klawiszowych sam zaczął komponować piosenki i rozwijać swój talent wokalny.

Na przełomie 2010 i 2011 roku Marcin zaczął uczęszczać na lekcje śpiewu w Łódzkim Domu Kultury. Dzięki zajęciom wokalnym, pod okiem profesjonalistki, odkrył swoje predyspozycje do śpiewu operowego. Ta stylistyka okazała się jednak nie zgodna z jego temperamentem. Marcin rozpoczął wówczas poszukiwania własnego stylu muzycznego. Wtedy właśnie zdecydował się przybrać pseudonim artystyczny Venya, który jest skrótem od hiszpańskiego słowa „vesania” oznaczającego obłęd, szaleństwo w pozytywnym sensie – zakręconą energię, tą siłę, która napędza nasze życie. Przesłaniem projektu Venya stało się współodczuwanie różnorakich emocji wypływających z głębi ludzkiej duszy – od najmroczniejszych po najradośniejsze i przekazanie ich światu bez troski o obowiązujące konwenanse.

Ma już za sobą występy w wielu miastach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Olsztynie i Bydgoszczy. Z czasem Marcin postanowił podzielić się jednym z napisanych przez siebie utworów z publicznością w całej Polsce, czego efektem jest singiel „Obsesja”.

W twórczości Marcina każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno chwytliwą melodię, jak i głębokie, refleksyjne teksty. Wynika to z jego wszechstronności – nie jest mu obcy żaden rodzaj brzmienia, od najlżejszego, klubowego po zdecydowane, rockowe klimaty. W przyszłości Marcin chciałby zobaczyć, jak jego muzyka rozwija się w kierunku nieco mocniejszych dźwięków, z wyraźnie zaakcentowanymi gitarami.

Venya-Niewdzialnaokl

9 września 2014 roku wytwórnia MyMusic wydała singiel Marcina Malińskiego,  wokalisty muzycznego projektu Venya. ”Niewidzialna”, bo taki nosi  tytuł najnowszy singiel Venyi, jest utworem utrzymanym w popowej stylistyce. Warstwą liryczną utworu zajął się Dawid Ostrzołek, zaś za muzykę odpowiedzialny jest Adi Owsianik ( duet ten razem tworzy projekt E.P.I.C., który aktualnie króluje na polskich listach przebojów z utworem ”Ona”). Poprzednie single Marcina Malińskiego zostały odsłuchane w serwisie YouTube ponad 2 miliony razy. Poniżej piosenka, którą koniecznie musicie posłuchać!

 

Gorąco polecamy!

 

PODZIEL SIĘ
Założyciel portalu Muzykoholicy.com, początkujący dziennikarz, prowadzący cykl wywiadów ,,#Rozmówka z..." oprócz muzyki interesuje się również modą oraz tańcem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o