24 października może być naprawdę znaczącą datą na polskiej scenie muzycznej, tego dnia w warszawskim Klubie Palladium odbędzie się pierwsza edycja JP Artist Festival. Dzień festiwalu to również premiera wytwórni JP ARTIST, nowej marki na polskim rynku fonograficznym oraz koncert zespołu Ready For Life, który jako pierwszy podpisał kontrakt płytowy z JP Artisit S.Ahttp://files.clickweb.home.pl/homepl5671/image/animacja_baner_1.gif– JP Artist Festival tworzymy z myślą o zespołach z całej Polski, z myślą o wszystkich zdolnych muzykach ale też o polskiej publiczności – mówi Radek Kordowski, organizator festiwalu i prezes JP ARTIST S.A. – Fundamentem tej idei – w sensie dosłownym i w przenośni – jest HEAR Studio, które budowałem w piwnicy, w niepozornym miejscu, dzięki któremu wiele się nauczyłem na przestrzeni lat i zdobyłem cenne doświadczenie. HEAR Studio jest miejscem, w którym mam zaszczyt gościć polskie i zagraniczne Gwiazdy, odwiedza nas około 5000 muzyków miesięcznie, są też wśród nich osoby, które dopiero zaczynają swoją muzyczną przygodę. To wszystko zaowocowało powstaniem idei wspierania polskich artystów do której dołączyło już wiele osób i dzięki pasji do muzyki i wsparciu inwestorów ta inicjatywa rozpoczęła oficjalne funkcjonowanie pod nazwą JP Artist S.A.

Wiele zespołów błędnie myśli, że nie ma szans, aby przebić się dalej, grać dla szerokiej publiczności, wydawać płyty. Pragnę zbudować im zaplecze dzięki któremu odzyskają wiarę w swoje możliwości, tym zapleczem i zarazem alternatywą jest wytwórnia fonograficzną JP Artist S.A., której mam zaszczyt być prezesem. Mamy pomysły, kontakty i ambicje, wiemy jak zmienić obecny stan rzeczy. Doceniamy też szlachetne inicjatywy telewizyjnych talent show, ale nie chcemy, aby to było jedyne możliwe rozwiązanie dla muzyków. Dlatego postanowiliśmy stworzyć JP Artist Festival. To dopiero pierwsza edycja ale mam nadzieję, że nie ostatnia. JP Artist Festival to budowanie nowej inicjatywy muzycznej od podstaw, bez oficjalnej informacji o obecności polskich czy zagranicznych Gwiazd, która miałaby na celu przyciągnięcie uwagi publiczności czy zwiększenie frekwencji. Jedyną gwiazdą będzie zespół Ready For Life, który jako pierwszy postanowił zaufać JP Artist i powierzył nam swój artystyczny los podpisując kontrakt fonograficzny.

To przykład na to, że JP Artistn nie podpisuje się tylko ze znanymi twarzami chcąc się ogrzewać w ich blasku. Oczywiście nie wykluczamy współpracy z Gwiazdami jednak początek JP Artist pragnę budować wyszukując młodych, utalentowanych artystów. Dzięki takiemu podejściu mam nadzieję, że wiele mogę, możemy zmienić.
Ewentualny gościnny występ Gwiazdy polskiej muzyki na scenie JP Artist Festival będzie miłą niespodzianką dla uczestników, a nie główną formą promocji festiwalu. Taka jest właśnie nasza idea. Kto wie, czy po JP Artist Festival nie posypią się kolejne kontrakty artystyczne? Dzisiaj jest Ready For Life, jutro może to być ktokolwiek inny.

-dodaje Kordowski, prezes JP Artist S.A.
Dla 16 zespołów, scena JP Artist Festival jest szansą na zaistnienie. Wykonawcy, którzy przeszli kwalifikacje, konkurować będą między sobą o nagrody pieniężne i nagrodę w postaci nagrania singla oraz koncertowo-studyjnego teledysku z Palladium i Hear Studio. Artyści będą oceniani przez jury pod przewodnictwem prezesa JP ARTIST S.A. Pula nagród w wysokości ponad 12 000 zł zasili kieszenie laureatów konkursu. Wszyscy wykonawcy zagrają na jednej scenie z gwiazdami. Całe wydarzenie, zostanie zarejestrowane i wydane w formie DVD. Profesjonalne video koncertowe ma za zadanie zapewnienie zespołom profesjonalnego koncertowego portfolio.

Rock This Game” – to hasło, które definiuje podejście wytwórni JP ARTIST do rynku muzycznego. Firma ma wielkie ambicje na zrobienie zamieszania w przemyśle fonograficznym. Żadna inna firma muzyczna nie organizuje w Polsce festiwali, podczas których zespołu mogą zaprezentować własny repertuar i ewentualnie podpisać kontrakt.

JP Artist Festival
Klub Palladium – Warszawa
24 października 2014, , wstęp wolny
Z okazji urodzin JP Artist o określonej godzinie Open Bar.

Godz.. 16:00 do 20:00 prezentacje zespołów finałowych

1. Lord & The Liar
2.
The Mugshot
3. Madvision
4. Kot Kreskowy
5. Mindsedge
6. Oksana Predko
7. The Black Horsemen
8.
Wertygo
9. Ostatni W Raju
10. HeadBoat
11. HAJVA
12. Shuttup
13. Dust
14. MrPollack
15. Kasia Sienkiewicz
16. Scream Maker

Kolejność koncertowa zgodna z kolejnością na play liście kanału JP Artist na
Youtube na dzień 15.10.2014 (im więcej wyświetleń tym późniejsza godzina
występu). Kolejność występów zakwalifikowanych może jeszcze ulec zmianie
Play lista będzie zamknięta 23.10 do 23:59.

Godz. 20:00 do 20:30 koncert zaproszonych Gości + niespodzianka
Godz. 20:30 do 20:50 Koncert Laureata JP Artist Festival
Godz. 21:00 koncert zespołu Ready For Life
Godz. 22:00 Party z DJ – Classic Rock

Zaprasza zespół muzykoholicy.com

www.jpartistfestival.com

80ea78b065bc4ffead30cc22f5cf6dc4

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o