Ania MoMo Ołdak_Mela Koteluk

NeoMoMo co to takiego?

NeoMoMo to wchodzący na polski rynek internetowy, program kulturalny, którym pomysłodawczynią, a tak że prowadzącą została Ania Ołdak – wokalistka zespołu MoMo. Program ma na celu pokazać widzowi w dużym skrócie na czym polega współpraca dwóch artystów przy jednym mikrofonie, wykonując swoje piosenki w zupełnie innej aranżacji tzw. na harfę, wiolonczelę oraz instrumenty perkusyjne. Przeplatane są krótkimi rozmowami przypominającą nam luźną rozmowę w studiu radiowym pomiędzy prowadzącą a zaproszonym gościem.

– Dotychczas w projekcie wzięli artyści odważni, a to dlatego, że nagrania robione są na tzw. setkę. Pojawiają się więc niespodziewane sytuacje gardłowo-instrumentalne, których nie da się wyeliminować – mówi Ania Ołdak, pomysłodawczyni projektu 

Ania MoMo Ołdak

W pierwszym odcinku NeoMoMo usłyszymy utwór Meli Koteluk „Melodia ulotna” oraz piosenkę „Od Dzisiaj” z repertuaru MoMo w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Dowiemy się również kim naprawdę jest Mela Koteluk! 

– Największa siła NeoMoMo wynika z tarcia, ze spotkania z ludźmi poruszającymi się w różnych rejonach muzycznych. Założenie, by szukać emocji wynikających z energii zespołu, który właśnie się spotkał, zawsze owocuje czymś ciekawym i ja takich wrażeń w muzyce szukam – mówi NeoMoMo Mela Koteluk.

Cały program realizowany jest pod tzw. chwilą…Mela Koteluk

– O moim udziale w NeoMoMo zadecydowało kilka spraw. Po pierwsze: perspektywa nagrania piosenek na żywo. To jest dość bezlitosna forma prezentacji muzycznej, nie ma miejscana poprawki i to właśnie lubię ­ według mnie jest to słuszna, prosta do uchwycenia emocji, które „parują” z zespołu w trakcie grania. Po drugie: nietypowy skład zespołu i bardzo ciekawy pomysł aranżacyjny perkusisty Tomka Waldowskiego. W konsekwencji „Melodia ulotna” doczekała się wersji z harfą i wiolonczelą. Po trzecie: możliwość zmierzenia się z piosenką „Od Dzisiaj” z repertuaru zespołu MoMo i po czwarte – przede wszystkim – możliwość zaśpiewania z Anią Ołdak, kobietą z wybitną energią – tłumaczy Mela Koteluk.

W tym odcinku dowiemy się dlaczego akurat zespół MoMo wybrał takie miejsce do nagrania swojego pierwszego odcinka, a tak że usłyszymy od Meli Koteluk jakie miejsca na ziemi najbardziej lubi i jakie ją inspirują. Cała rozmowa przypomina luźną rozmowę w radio, poza anteną. Daje to sympatyczne i dość ‚domowe’ wrażenie dla widza.

Zdjęcia realizowane były w kwietniu 2014 roku w Muzeum Neonów w Warszawie. Reżyserią projektu zajął się Alan Kępski oraz Ania Ołdak. Za produkcję odpowiadała wokalistka zespołu oraz Tomek Kamil Lipiński.

W nagraniach udział wzięli :

  • Tomasz Waldowski (perkusja, chórki),
  • Sandra Kopijkowska (harfa),
  • Krzysztof Lenczowski (wiolonczela),
  • Ania MoMo Ołdak (ołdak),
  • Mela Koteluk (wokal).

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o