rafcore2

 

Rafcore to solowy projekt Rafała Kubisiaka wokalisty zespołu SICKBAG. Do udziału w nagraniach płyty, Rafał zaprosił dużo więcej osób należących do jego muzyczno-towarzyskiego kręgu znajomych.

– Jeśli chodzi o kwestie muzyczne, doboru kawałków, aranżacji, to za to jestem odpowiedzialny w stu procentach. Natomiast jako że jesteśmy wszyscy z Łodzi, znamy się od dawna i postanowiłem ich zaprosić do tego projektu, żeby był on jak najbardziej zróżnicowany i wokalnie i muzycznie – Rafał Kubisiak

Album pod nazwą Rafcore tak jak i nazwa projektu, został wydany 26 kwietnia 2014 roku. Innowacyjny pomysł Rafała Kubisiaka jest nowym brzmieniem na polskim rynku muzyki alternatywnej. Kombinacja muzyki elektronicznej, dupstep-u, hip-hopu i mocnych dźwięków gitar nadają płycie oryginalnego i interesującego wydźwięku. Nowe połączenia tych wszystkich gatunków muzycznych możemy przyrównać do  zespołu KoRn ze Skrillexem, choć nie jest to do końca odzwierciedlenie tych dwóch grup.

rafcore3

 Okładka płyty jak i intro do złudzenia przynoszą na myśl muzykę filmową

Staram się w żaden sposób nie szufladkować tego, co robię, ani tego, czego sam słucham. Interesuje mnie bardzo wiele nurtów w muzyce, inspiruje szerokie grono twórców i to wszystko można odnaleźć w tym, co nagrywam.

A co z tekstem ?

Moje korzenie to granie brytyjskie, amerykańskie i nie miałem żadnej potrzeby, żeby robić coś w naszym języku. Byłoby to nieautentyczne. Tym bardziej, że praktycznie nie słucham polskiej muzyki

Rafcore być może właśnie swoim debiutanckim albumem nadaję  nowy gatunek muzyczny na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Połączenia jakie wykreował na płycie Rafał Kubisiak otwiera nowe horyzonty słuchaczom, a tak że artystom szukającym jeszcze swojego gatunku w którym mogliby tzw. osiąść.

Pierwszy singiel  z debiutanckiej płyty Rafcore – L&H

W kawałku zaśpiewała Angelika Kłaczyńska oraz beatboxer Mac

 

Wczoraj usłyszałem o nich w Radio Lodź jadąc autem. Powaliła mnie ich muzyka tak ze aż się zatrzymałem i słuchałem do końca audycji.

 

Mocna muza, świetna produkcja, aż nie chce się wierzyć, że to polska produkcja, gratulacje!!!

 

Światowe brzmienie. Wokal zaśpiewany i zrealizowany mistrzowsko.

 

To tylko kilka komentarzy fanów jakie można znaleźć pod adresem projektu Rafcore.

Myślę, że Rafał Kubisiak i cała grupa Rafcore nie osiądzie na laurach i zaszczyci nas jeszcze swoimi innowatorskimi pomysłami i wprowadzi nas w nowe brzmienia polskiej alternatywnej sceny muzycznej.

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o