Mariusz Wawrzyńczyk to solowy wokalista którego mieliśmy okazję poznać w programie „Szansa na sukces”, a tak że w jednym z talent show „Bitwa na głosy” w grupie Urszuli Dudziak. Wokalista wydał już swoje pierwsze single, a ostatnim z nich jest solowy singiel „Miłość jest wśród nas”.

Poznajmy Mariusza Wawrzyńczyka bliżej…

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z muzyką?

unnamedBardzo często mama mi śpiewała różne piosenki. Muzyka towarzyszyła mi od dziecka, a pierwszym koncertem na jakim mnie zabrała był występ zespołu Bajm w Dąbrowie Górniczej. Od tamtej pory zakochałem się w tym bandzie. Moja przygoda z muzyką zaczęła się od występu na Komunii  Świętej! To był dopiero debiut!!! Gdy zaśpiewałem pieśń „O ty co mieszkasz sam”, schodząc ze sceny, potknąłem się i prawie upadłem pod Ołtarz (śmiech). Zresztą często mi się to zdarzało np. już wiele lat później w programie „Szansa na sukces”. Zabawnie to wszystko wspominam.

Jak wspominasz udział w programie „Bitwa na głosy” ?

Z perspektywy czasu oceniam bardzo pozytywnie. Występ w tej produkcji był tak naprawdę harówką. Dotarliśmy do finału. Przez trzy miesiące nieustannie ćwiczyliśmy nowe układy taneczne, śpiewanie chóralne i solowe, a w studio telewizyjnych pracę z kamerami. Nie było to dla mnie nic nowego, ponieważ doznałem już wcześniej ciężkiej pracy muzycznej (m.in. jeżdżąc na warsztaty wokalne, prace w studio nad płytami zespołu Dobre Piwo i Jaad, występując w telewizji itp.).

Jaki wpływ na Twoje życie miało udział w takich programach muzycznych?

Kiedy byłem uczestnikiem programu myślałem o tym co się dzieje „tu” i „teraz”. Cieszyłem się z tego, że to co robię podoba się ludziom i produkcji. Była to dla mnie praca i zabawa. Wtedy jeszcze nie myślałem o swojej twórczości, a to był błąd, ponieważ własny premierowy repertuar określa artystę i tylko wtedy można pokazać swoje obliczę. Śpiewanie coverów nie wróży kariery. Trochę za późno zaprezentowałem publiczności swoje autorskie kompozycje, bo ponad pół roku po programie.  Tym samym z dzisiejszej perspektywy nie wykorzystałem do cna swoich pięciu minut. Trochę straciłem na tym pod względem promocyjnym,  ale cóż człowiek cały czas uczy się na błędach. Teraz, gdybym wchodził do takiego programu to miałbym materiał, którego mógłbym wydać.

Czy zawsze wierzyłeś w osiągnięcie sukcesu?

Nie zawsze wierzyłem w siebie. Wiara w swoje możliwości i umiejętności przyszła wraz z nabytym doświadczeniem, wiekiem no i przede wszystkim z warsztatem wokalnym.  Śmieszy mnie to, iż dzisiaj wypływają na nasz rynek muzyczny i są promowane przez media małoletnie „gwiazdki”, które ani nie mają talentu, nie umieją śpiewać, warsztatu również im brak, a biegają po scenie i krzyczą tylko „Ręce do góry”. My (czytaj: moje pokolenie wokalistów), najpierw kształciliśmy się w domach kultury, na warsztatach, festiwalach, śpiewaliśmy  za darmo wiele lat na festynach, dni miast. Tak zdobywaliśmy doświadczenie i uczyliśmy się zawodu piosenkarza. Dziś wystarczy mieć tylko promotora i pieniądze, talent jest niestety na wymarciu …

Ostatnio ukazał się Twój solowy singiel. Co chciałbyś przekazać dzięki niemu słuchaczowi? Co zainspirowało Cię do nagrania tego singla?

Miłość otacza nas z każdej strony i jest niezwykle ważnym aspektem naszej egzystencji. Ważne jest pozytywne nastawienie do życia. Wystarczy w to uwierzyć , a cały świat będzie Nasz!!!  Wszystko w życiu będzie łatwiejsze, jeżeli wsłuchamy się w głos własnego serca. Należy się cieszyć tą chwilą, która jest i czerpać życie pełną garścią. Nie należy poddawać się przeciwnością, lecz iść do przodu, aż odnajdziemy sens własnego istnienia. Czy coś mnie zainspirowało do napisania najnowszego singla? Hmm chyba po prostu życie, obserwacja siebie oraz ludzkich zachowań. To co piszę wypływa ze mnie i dotyczy każdego człowieka.

Jakie są Twoje cele na najbliższy czas?

Obecnie promuje mój najnowszy singiel „Miłość jest wśród nas”. Zbieram materiał na moja debiutancką płytę. Już tego jest dość sporo. Nagrałem kilka piosenek, ale nadal poszukuje chwytliwych i melodyjnych utworów, dlatego też jeżeli komponujesz czytelniku i masz coś ciekawego do zaoferowania, zgłoś się do mnie, z chęcią posłucham Twojej twórczości. Planuje również kilka kameralnych koncertów etc. O wszelkich moich planach można dowiedzieć się na bieżąco z mojego fanpage na facebooku na którego serdecznie Was zapraszam: Mariusz Wawrzyńczyk na Facebooku.

Mariusz Wawrzyńczyk – Miłość jest wśród nas

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o