1505207_258815897575468_4973893857287274950_nMateusz Mijal jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Jego rodzinne miasto to Jasło, urodził się tam 18.03.1986 roku. W Jaśle odnosił pierwsze sukcesy muzyczne biorąc udział w konkursach i festiwalach. Ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum. Następnie przeprowadził się do Krakowa, w którym ukończył liceum muzyczne w klasie trąbki. W latach 2004 – 2006 współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Grał tam właśnie na trąbce. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Na początku 2008 roku założył zespół Chłopacy. W 2009 roku Mateusz wraz z zespołem Chłopacy wydał pierwszy singiel pt. „Wiara”. Z tym właśnie hitem zakwalifikował się na Sopot Hit Festiwal 2009. „Wiara” ubiegała się o miano polskiego hitu lata 2009. Ostatecznie zajęli zaszczytne drugie miejsce. Kolejne single Mateusza wraz z Chłopakami to: „No powiedz jak”, „Góraleczka” oraz „To jest tylko sen”.

Tydzień temu premierę miał nowy utwór młodego wokalisty z Jasła Mateusza Mijala, który wspólnie ze Stachurskim nagrał duet do utworu „Za to co mam”. Utwór ukazał się wraz z teledyskiem,.

Nowy utwór Mijala z gościnnym udziałem Stachurskiego to unikalny miraż dwóch doświadczonych muzyków i wokalistów w połączeniu z energetyczną muzyką.

Dla mnie Jacek to swego rodzaju „klasyk”, którego słuchało się w największych rozgłośniach. Teraz miałem okazję nagrać z nim utwór, do którego sam go zaprosiłem. Od razu poczuliśmy, że nadajemy na tych samych falach, a dziś jest tego wspaniały efekt – mówi Mateusz Mijal.

Jaślanin po raz kolejny zabiera nas w podróż dosłownie i w przeności do swoich rodzinnych miejsc, na nowo interpretując maksymę ,,rodzinne strony” w najlepszym tego słowa znaczeniu, gdyż teledysk do nowego utworu kręcony był m.in. w Rzeszowie.

Mamy nadzieję, że po sukcesie z utworem ,,Niech się ludzie śmieją” i ,,Zabijasz mnie”, duet ze Stachurskim będzie kolejnym udanym dziełem artysty.

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o