1505207_258815897575468_4973893857287274950_nMateusz Mijal jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Jego rodzinne miasto to Jasło, urodził się tam 18.03.1986 roku. W Jaśle odnosił pierwsze sukcesy muzyczne biorąc udział w konkursach i festiwalach. Ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum. Następnie przeprowadził się do Krakowa, w którym ukończył liceum muzyczne w klasie trąbki. W latach 2004 – 2006 współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Grał tam właśnie na trąbce. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Na początku 2008 roku założył zespół Chłopacy. W 2009 roku Mateusz wraz z zespołem Chłopacy wydał pierwszy singiel pt. „Wiara”. Z tym właśnie hitem zakwalifikował się na Sopot Hit Festiwal 2009. „Wiara” ubiegała się o miano polskiego hitu lata 2009. Ostatecznie zajęli zaszczytne drugie miejsce. Kolejne single Mateusza wraz z Chłopakami to: „No powiedz jak”, „Góraleczka” oraz „To jest tylko sen”.

Tydzień temu premierę miał nowy utwór młodego wokalisty z Jasła Mateusza Mijala, który wspólnie ze Stachurskim nagrał duet do utworu „Za to co mam”. Utwór ukazał się wraz z teledyskiem,.

Nowy utwór Mijala z gościnnym udziałem Stachurskiego to unikalny miraż dwóch doświadczonych muzyków i wokalistów w połączeniu z energetyczną muzyką.

Dla mnie Jacek to swego rodzaju „klasyk”, którego słuchało się w największych rozgłośniach. Teraz miałem okazję nagrać z nim utwór, do którego sam go zaprosiłem. Od razu poczuliśmy, że nadajemy na tych samych falach, a dziś jest tego wspaniały efekt – mówi Mateusz Mijal.

Jaślanin po raz kolejny zabiera nas w podróż dosłownie i w przeności do swoich rodzinnych miejsc, na nowo interpretując maksymę ,,rodzinne strony” w najlepszym tego słowa znaczeniu, gdyż teledysk do nowego utworu kręcony był m.in. w Rzeszowie.

Mamy nadzieję, że po sukcesie z utworem ,,Niech się ludzie śmieją” i ,,Zabijasz mnie”, duet ze Stachurskim będzie kolejnym udanym dziełem artysty.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o