10455319_677460865636777_2066885366339142169_n

AGA CZYŻ to wokalistka, autorka tekstów oraz kompozytorka z Poznania, półfinalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland” (2013 rok – drużyna Marii Sadowskiej).

Aga śpiewa od pięciu lat. Posiada rzadko spotykaną, ciepłą barwę głosu, która doskonale współgra z repertuarem jaki ceni, tworzy i śpiewa na scenie (pop/electro pop/r’n’b).

W 2009 roku Aga zdobyła pierwsze miejsce w konkursie internetowym na najlepsze wykonanie piosenki „Do Kiedy Jestem” Kasi Wilk – główną nagrodą był występ na koncercie Kasi.

Był to moment przełomowy, który dodał Adze wiary we własne możliwości i potencjał.
Krótko potem Aga założyła swój kanał na portalu Youtube, gdzie do dziś systematycznie publikuje utwory zarówno autorskie jak i covery piosenek jej ulubionych wokalistów.

 

W 2013 roku Aga trafiła do programu „The Voice of Poland”, w którym doszła do połfinału, szlifując umiejętności wokalne oraz sceniczne pod okiem swojej Trenerki, Marii Sadowskiej.

Aga jest autorką wszystkich tekstów, muzyka natomiast powstaje we współpracy z utalentowanym poznańskim basistą i gitarzystą, Rafałem Lewickim. Wszystkie teksty układają się w historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami, wynikają z obserwacji siebie oraz innych ludzi. Większość kompozycji jest w języku polskim, bo to język ojczysty właśnie pozwala Adze najtrafniej oddać to co ma do przekazania słuchaczom.

1512520_750375755011954_517426113933681714_nNajnowszy utwór Agi Czyż, nosi tytuł „Za Plecami” .Od momentu pojawienia się Agi w programie „The Voice of Poland” do dziś minął rok, a Aga zaprezentowała już kilka singli z nadchodzącej debiutanckiej płyty i nie przestaje tworzyć, komponować, dzielić się swoją muzyką ze słuchaczami.

„Za Plecami” opowiada o życiowym ściganiu się i porównywaniu siebie do innych.Ktoś ma lepiej – dlaczego nie ja?, komuś się udało – dlaczego nie mnie? Sukcesy innych potrafią sprawić, że czujemy się pominięci, zepchnięci na boczny tor, gorsi. Łatwo wtedy o ocenianie, krytykowanie i zakulisowe obgadywanie. Widzimy efekt końcowy – to, że komuś się powiodło, nie zdając sobie sprawy ile pracy i determinacji ktoś komu zazdrościmy włożył w to co osiągnął. A karma wraca, ile dasz tyle dostaniesz – od dziś daję więc najlepsze i cieszę się z nie-moich zwycięstw. Aga jest autorem tekstu i współautorem muzyki.

 

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o