_MG_8694
fot. Piotr Książek

 

Nie dali o sobie zapomnieć po programie! 4 męskie głosy z 4 ostatnich edycji programu The Voice of Poland we wspólnym projekcie świątecznym. 

Pomysłodawca, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstu i wokalista Wojciech Baranowski (IV edycja VoP) zaprosił trzech swoich przyjaciół Michała Chmielewskiego, Karola Dziedzica i Ernesta Staniaszka do świątecznego utworu o nazwie „Kolędą do Gwiazd”. 6 grudnia miała miejsce oficjalna premiera na kanale YT pomysłodawcy. 14 grudnia utwór miał swoją premierę w radio. Na dzień 20 grudnia zapowiedziana została premiera telewizyjna na antenie TVP2 w programie „Pytanie na Śniadanie”. Tego dnia odbędzie się też premiera studyjnego nagrania utworu w ramach LIVE SESSION w Radio Zet. 21 grudnia będzie można usłyszeć utwór na żywo podczas świątecznego koncertu w Hard Rock Cafe w Warszawie.

Pomysł na utwór pojawił się Baranowskiemu niejako przypadkowo. Jeden z motywów nagranych na dyktafon w wyniku zbierania inspiracji pod kątem autorskiego albumu, zabrzmiał wyjątkowo świątecznie, co zainspirowało go do dalszych poszukiwań. W efekcie powstało demo, które nagrał z Michałem Chmielewskim i podzielił się utworem z recenzentami. Pozytywne opinie przyczyniły się do nadania kierunku utworowi i już tydzień później, 28 listopada w wyniku przyjęcia zaproszenia do projektu przez Ernesta i Karola, odbyło się nagranie w studio.

Wśród recenzentów utworu znalazł się m.in. Krzysztof Pszona:

„Po pierwszym przesłuchaniu stwierdziłem – piosenka świąteczna. Jakich kilka już jest. Po drugim zainteresowała mnie. Po trzecim nie mogłem się od niej uwolnić – w dobrym słowa znaczeniu. A tak zdarza się tylko z tymi naprawdę dobrymi piosenkami. Szacunek chłopaki !!!!!”,

a także Radomir Wit (Radio Zet):

„Wojtek, Ernest, Michał i Karol udowodnili, że każda edycja The Voice of Poland była potrzebna i ma sens, i że gdy swoje siły połączą bohaterowie kilku edycji, może powstać coś fajnego! Udowodnili też, że można stworzyć dobrą, świąteczną piosenkę, której chce się posłuchać co najmniej raz – raz w samochodzie, raz w domu, raz ze znajomymi, raz z rodziną, raz gdy spadnie pierwszy śnieg, raz gdy odpakuje się prezenty … Czyli w sumie kilka razy!”

_MG_8692
fot. Piotr Książek

 

30 listopada, podczas koncertu finalistów V edycji The Voice of Poland w Złotych Tarasach odbyła się jego prapremiera. Oficjalna premiera na kanale You Tube Baranowskiego nieprzypadkowo przypadła na 6 grudnia, czyli dzień Św. Mikołaja. Ideą było przekazanie właśnie tego dnia prezentu-narzędzia do stałego wytwarzania dobrej energii wewnątrz i wokół siebie, by mogła ona towarzyszyć odbiorcom nie tylko podczas samych Świąt Bożego Narodzenia 2014, ale już podczas do nich przygotowań. Jednocześnie tego dnia w finałowym odcinku programu utwór miał swój debiut w relacji z koncertu finalistów. Kolejno, 14 grudnia na antenie radia Zet w audycji „Weekend Wita” odbyła się premiera radiowa utworu. Przed Artystami premiera telewizyjna oraz debiut nagrania studyjnego na zaproszenie radio. W ostatnim czasie artyści wielokrotnie pojawiali się z Kolędą w różnych miejscach. 21 grudnia w Hard Rock Cafe podczas ich autorskiego koncertu świątecznego utwór zabrzmi na żywo dla szerokiej publiczności. Szczegóły znajdują się na fanpage Artystów.

_MG_8687
fot. Piotr Książek

 

Producentem wykonawczym projektu są: Karolina Adamczak i Michał Chmielewski, który zadebiutował także w innej niż wokalista roli. Przed samymi Świętami za pośrednictwem Stowarzyszenia Pro Regione wydany zostanie singiel świąteczny w ilości jedynie 3000 egzemplarzy, co ma stanowić wartość kolekcjonerską. Stowarzyszenie wspiera debiutujących artystów podczas ich drogi artystycznej i pomaga pozyskiwać fundusze na wydawanie autorskich materiałów. Jest też producentem inicjatyw kulturalno-artystycznych, organizowało m.in. dwie ostatnie edycje festiwalu Rzeszowskie Święto Wokalne w Rzeszowie.

_MG_8459
fot. Piotr Książek

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz