okładkaI rodzi się na naszych oczach kolejna wrocławska artystka wraz ze swoją pierwszą EPką promującą nowy materiał, który ukaże na swej trasie koncertowej.

Joanna Kaczmarek – z wykształcenia skrzypaczka, mocno powiązana z teatrem. Debiutowała w musicalu „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza, z librettem Jeremiego Przybory, który z powodzeniem był przez kilka lat grany w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Obecnie współpracuje z Instytutem im.Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, gra sambę w żeńskiej formacji bębniarskiej MAMATUCADA, czynnie działa jako pedagog prowadząc zajęcia teatralne w Młodzieżowej Akademii Musicalowej oraz ucząc gry na skrzypcach.

Jak sama o sobie mówi:

„PRZYJDĘ DO SIEBIE to debiutancki mój projekt muzyczny, w którym występuję w roli śpiewaczki, opowiadaczki, graczki na skrzypcach oraz kompozytorki (albo układaczki melodii z harmonią – nie chcę obrażać magistrów kompozytorów). Teksty pożyczyłam od gigantów, bądź przyjęłam w darze od młodych poetek, które z pewnością w przyszłości gigantkami zostaną. Piosenki są po polsku i tak zostanie na dłużej, o ile nie na zawsze, bo Polacy nie gęsi,a i zagraniczne uszy miło mogą ugłaskać te wszystkie „esz” i „żet”.”

 

Jestem ciekawa czy taki rodzaj muzyki przypadnie wam do gustu ?
Posłuchajcie sami:

Skład:

Joanna Kaczmarek – skrzypce/śpiew/pozostałe instrumenty
Dominik Mąkosa – fortepian/rhodes
Grzegorz Piasecki – kontrabas/gitara basowa
Wojciech Buliński – perkusja

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz