b89b09bf-1405-3003-14e6-862f7afff5d6

Agencja LiveNation ogłosiła, że Maja Hyży – półfinalistka programu X-Factor – wystąpi przed międzynarodową gwiazdą soulu i R&B – Macy Gray, podczas jej koncertu 25 lutego w warszawskim klubie Stodoła.

Maja Hyży po raz pierwszy zaprezentuje swój materiał z debiutanckiej płyty, która niebawem ukaże się na rynku. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć m.in. utwór Kawa, który trafił już na radiowe listy przebojów oraz najnowszy singiel zapowiadający płytę Będę Kochać.

Maja zagra jako support międzynarodowej gwiazdy Macy Gray, która przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo The Way.

MACY GRAY

Suport: Maja Hyży

Data: 25 lutego 2015 r., Klub Stodoła, Warszawa

Bilety w cenie: 249 pln, 220 pln, 189 pln

Bilety dostępne na: www.stodola.pl, www.LiveNation.pl

Link do wydarzenia: livenation.pl/event/586985/macy-gray-tickets

unnamed

Maja Hyży

Choć jej kariera muzyczna nabrała rozpędu dopiero dzięki udziałowi w III edycji programu X-Factor, to muzyka towarzyszyła Mai od najwcześniejszych lat – zaczynając od Kołobrzegu skąd pochodzi i gdzie wychowywała się, przez studenckie lata spędzone w Poznaniu w Wyższej Szkole Fizjoterapii, aż po Warszawę gdzie obecnie mieszka. Miłość do muzyki wyniosła z rodzinnego domu. To dziadkowie zarazili ją pasją do śpiewania. Babcia Mai występowała między innymi z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. To właśnie ona namówiła Maję na lekcję śpiewu. Zaangażowanie w naukę pozwoliło jej rozwinąć artystyczne skrzydła. Udział w X-Factorze okazał się strzałem w dziesiątkę. Zdobyła uznanie nie tylko Kuby Wojewódzkiego i pozostałych jurorów, ale przede wszystkim publiczności oraz widzów. Dała poznać się jako utalentowana, mocno stąpająca po ziemi, a przy tym pełna pozytywnej energii dziewczyna. Kariera Mai nabrała tempa. W kwietniu 2014 roku podpisała kontrakt fonograficzny z QL CITY, w październiku 2014 opublikowała singiel KAWA, który zapowiada jej debiutancki album. W melodyjnych utworach łączy nowoczesne elektroniczne brzmienie z niebanalnym, głębokim wokalem, poszukując inspiracji w twórczości takich wokalistek jak: Ellie Goulding, Emeli Sandé, Paloma Faith i Jennifer Hudson.

kofs_e7e697e71499e354a18a62ff87fd884e6637810310

Macy Gray

Uzdolniona kompozytorka, zniewalająca piosenkarka o chrypliwym, ciepłym głosie, aktorka oraz posiadaczka Nagrody Grammy Macy Gray już w lutym wystąpi w Polsce! Artystka zadebiutowała w 1999 roku albumem On How Life Is, z którego pochodzi m.in. utwór I Try. Zarówno płyta jaki singiel zyskały status wielkich przebojów na całym świecie i otworzyły Macy drzwi do wielkiej kariery, którą potwierdzały nominacje do Nagród Grammy czy MTV Awards oraz wyniki sprzedaży – ponad 25 milionów kopii On How Life Is znalazło swoich nabywców. Jednak nagrody oraz sprzedaż płyt nie ukazują głębokości duszy artystycznej Macy. W świecie show-businessu, w którym jest coraz mniej miejsca na wyrażanie swojego prawdziwego ja, artystka pokonała bariery i postanowiła realizować własne wizje. Zaczęła tworzyć muzykę, która przełamuje granice i łączy eksperymentalny soul z alternatywnym rockiem, zwinnie przeskakuje z retro-disco do hip-hopu. Dzięki artystycznej integralności oraz innowacyjności Macy Gray zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Do grona wielbicieli jej talentu należą również artyści, tacy jak John Frusciante, Erykah Badu, Gang Starr, Mos Def i Pharoahe Monch, którzy mieli przyjemność z nią współpracować. W październiku 2014 roku w sprzedaży ukazał się ósmy studyjny album Macy Gray The Way.

Chciałam stworzyć płytę, która odzwierciedla kim się stałam jako kobieta, matka i artystka. – mówi. Ten album jest dla mnie bardzo osobisty. Chciałam, aby moi fani zrozumieli, w jakim miejscu mojego życia obecnie się znajduję oraz żeby moja muzyka była dla nich inspiracją.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert !

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz