The Dumplings i nasza redaktorka - Alicja Gac
Dwa koncerty w jeden wieczór? Cóż za muzyczna uczta! W zeszły piątek tj. 23 stycznia krakowska Rotunda zaszczyciła publiczność wizytą Karoliny Czarneckiej i The Dumplings. 
fot. Ewa Bielecka
fot. Ewa Bielecka

Czarnecka, która zabłysnęła we Wrocławiu podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej – teraz ukazuje nam swoją nieco inną odsłonę, prezentując najnowsze kawałki ze swojej ”Córki’. Pełna energii i zaangażowania dziewczyna zaśpiewała m.in. ”Stolicę” czy ”Mity Tiny”. Nie zabrakło, oczywiście, ”Hera, Koka, Hasz, LSD”, do której publiczność podrygiwała z tekstem na ustach.  Oprócz klasycznych bitów towarzyszących muzyce Czarneckiej, usłyszeć i zauważyć można było kwartet saksofonowy, który dawał świetny efekt koncertowi.

W drugiej części koncertu zawitali: Justyna Święs i Kuba Karaś. The Dumplings dzięki swej prostocie i oryginalności zyskało masę fanów. Jako nadzieja polskiej sceny muzycznej, na swój koncert przygotowali parę premier, których -jak mówią- ” w internecie nie znajdziecie ”. Już dziś sprawdźcie następne koncerty, gdzie będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki młodych artystów.
Karolina Czarnecka
fot. Ewa Bielecka

Koncerty w Rotundzie zaczęły się wieczorową porą, jednak zaraz przed godziną rozpoczęcia przy scenie stało zaledwie parę osób, lecz gdy rozbłysły się światła i zabrzmiały pierwsze dźwięki perkusji zespołu Karoliny Czarneckiej, ludzie jak te mrówki zgromadziły się przy scenie. Było ich jednak nieco mniej niż podczas występu zespołu the Dumplings. Czyżby utknęli w korku, czy potraktowali koncert młodej wokalistki jako support przed parą uzdolnionych licealistów?

Karolina dawała z siebie na prawdę wszystko by zadowolić fanów i sprawić by publiczność bawiła się tak dobrze jak ona. Wcielona w rolę głównej bohaterki – Tiny, Czarnecka w różowej peruce recytowała, śpiewała, krzyczała i przemawiała przez megafon – urozmaicając paletę dźwięków. Obecność Karoliny na scenie trwała mniej więcej godzinę. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na the Dumplings – być może większej gwiazdy tego wieczoru. Publiczność piszczała i machała do młodych muzyków.  Powodem tego mógł być wcześniej wypity już alkohol, ale również szczera sympatia i szacunek do nastolatków. Uważam, że Ci młodzi robią na prawdę dobrą robotę, zachowując przy tym pokorę i odpowiedni dystans do wciąż rosnącej popularności. Podczas ich występu można było na chwilę zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości, gdyż wysoki głos Justyny z niespotykaną melodią, przenosił nas w inne miejsce, niż to w którym na prawdę byliśmy.

Mam nadzieję, że Karolina Czarnecka, jak i Justyna z Kubą (jeżeli tylko chcą) osiągną większą popularność, dzięki której będą mogli jeszcze bardziej się rozwinąć tworząc to, co wzbogaci polską scenę muzyczną.
Przygotowaliśmy dla was małą niespodziankę, posłuchajcie!

 Wywiad z zespołem The Dumplings zrealizowany po koncercie w klubie Rotunda – Kraków 23.01.2015

 

 Relacja: Zuzanna Czekańska
 Realizacja wywiadu: Alicja Gac, Ewa Bielecka
 Fot.: Ewa Bielecka

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz