KOLOROFONIA - BANER

To projekt, który stworzył Michał Kisielewski, w środowisku muzycznym występujący pod pseudonimem KOLO. Z muzyką rap związany jest od początków jej pojawienia się w Polsce. Pierwszy zespół hiphopowy zakłada wraz z przyjaciółmi w 1995 roku i koncertuje m.in. przed debiutującym wówczas Wzgórzem Ya-Pa-3. W nowym tysiącleciu zakłada z zaprzyjaźnionymi muzykami zespół grający muzykę reggae, a po zakończeniu tego etapu pomaga bratu reaktywować punkową kapelę, o graniu w której marzył jeszcze w dzieciństwie. Po niemal dekadzie rozbratu z powodzeniem powraca do swojej pasji, jaką jest rap i w pierwszej połowie 2013 wydaje dwie następujące po sobie EP-ki zatytułowane „DAJEMY OGNIA”, w kwietniu VOL. 1, a VOL. 2 miesiąc później. Po okresie wakacyjnym wypełnionym koncertami, jak również organizowanymi przez siebie happeningami wydaje przy wsparciu przyjaciół płytę, całkowicie powstałą w trakcie tego pracowitego, letniego okresu.

Jej tytuł to: „TAK KOLOROFONIA GRA”.

KOLOROFONIA - PRESS FOTO 2015
2013 zamyka maxi singiel „ZARZEWIE OGNIA”, który zawiera niepublikowane wcześniej utwory powstałe pod koniec 2012 roku.

Rok 2014 rozpoczyna od wytłoczenia kolejnego nakładu swej debiutanckiej płyty, który rozchodzi się na tyle szybko, by dwa tygodnie później zamówić kolejne, trzecie już tłoczenie tego krążka. Z nim udaje się na 2. Targi Niezależnych Wytwórni Muzycznych, gdzie nawiązuje pierwsze kontakty, które mają niebawem zaowocować. Tymczasem w marcu na kolejnych chętnych czekają egzemplarze z czwartego już nakładu, do którego dołączane są wlepki promujące projekt. W tym samym czasie pierwsze zamówione kopie docierają do rodaków w UK i Stanach Zjednoczonych.
Równocześnie z płytami dystrybuowane są opaski na nadgarstek z hasłem „NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE”, czyli tytułem utworu otwierającego album.
Kiedy nakład osiąga pół tysiąca, do sprzedaży wraz z nim trafiają w limitowanym nakładzie wcześniejsze tytuły, maxi singiel „ZARZEWIE OGNIA”, oraz obie części EP „DAJEMY OGNIA”.

KOLOROFONIA - LOGO

Nawiązana w pierwszej połowie 2014 współpraca z INDEPENDENT DIGITAL, skutkuje podpisaniem umowy na dystrybucję cyfrową i 11 czerwca 2014, czyli równo rok, od napisania pierwszych wersów na swój długogrający debiut, publikuje materiał we wszystkich największych serwisach streamingowych w sieci.

Choć powodzenie płyty nasuwa pomysł znalezienia wydawcy również dla jej fizycznej wersji, to nadal nie ustaje w staraniach dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców, dystrybuując ją zarówno na koncertach, jak i poprzez bezpośrednią wysyłkę oraz w trakcie codziennych, przypadkowych spotkań z ludźmi.

Wciąż też sporo koncertuje, promując nie tylko swój materiał, ale również kulturę, której jak sam mówi, zawdzięcza swoje „drugie życie”.

KOLOSPOKOLUZ to utwór zamykający 2014 rok, będący jednocześnie najnowszym singlem promującym projekt KOLOROFONIA. Jego pierwszy szkic powstał w chwilę po zakończeniu prac nad płytą TAK KOLOROFONIA GRA, by równo rok później doczekać się swej realizacji, a w rocznicę premiery płyty również swej premiery w sieci. Niedługo potem staje się stroną „A” pierwszego wydawnictwa otwierającego rok 2015.


Z „drugiej strony” wspomnianego singla znajduje się utwór, który powstał w minionym sezonie letnim i swym beztroskim klimatem na pewno bez problemu przywoła to, co ma w tytule, czyli UŚMIECH.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Uśmiechnij się! Słuchaj Kolorofonii !"

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
wpDiscuz