10171231_651866061515644_343853994_n

Półtora roku – tyle czasu minęło od powstania zespołu Mel Tripson do opublikowania debiutanckiego wydawnictwa grupy. Taki okres VI YD (skrót oznacza Six Yards) dokumentuje. Z dumą i radością prezentujemy Państwu VI YD EP : wizytówkę Mela Tripsona i podsumowanie pierwszego okresu działalności zespołu.

Kim są?

Mel Tripson powstał w Lublinie, pod koniec 2013 roku, jak często to się zdarza – dość przypadkowo. Muzyka powstawała wtedy spontaniczne, bez planu i zasadniczo – bez celu. Mimo to, po dwóch miesiącach grupa odważyła się wyjść. Pierwszy występ, na XXV Przeglądzie Muzyki Różnej „Staś”, przyniósł nie tylko zwycięstwo, ale też swego rodzaju przełom – nie tylko w rozpoznawalności zespołu na lokalnej scenie, ale również w naszym spojrzeniu na projekt. Od tamtego czasu zaangażowaliśmy się całkowicie w projekt – rok 2014 minął na koncertowaniu, tworzeniu i nagrywaniu autorskiego materiału, udziale w przeglądach itp. W muzyce staramy się spotkać w środku drogi między naszymi, często różnymi dążeniami. Efektem jest ta oto muzyka – gitarowa, jakby na przekór panującym obecnie modom rządzą riffy i masywne brzmienie.

Do znaczących osiągnięć zespołu należy m.in.:

• Zwycięstwo na XXV Przeglądzie Muzyki Różnej Staś

• Zwycięstwo na Przeglądze Kapel Studenckich 2014, Lublin

• Zwycięstwo na IX RAF Festival w Lubartowie

• wyróżnienie na Parkowa Fest 2014, Radom

• występy przed: T.Love, Bajm, Crab Invasion, Plug and Play

1455143_594025317299719_817961494_n

O wydawnictwie:

VI YD EP to projekt podsumowujący dotychczasową działalność Mela Tripsona. Dotychczas opublikowane utwory (Talk to me, Wild West, Back ‚n’ Reloaded oraz Nanny) zostały na nowo zremasterowane, a całość wzbogacono o utwór premierowy – Pakistan i remix utworu Back ‚n’ Reloaded autorstwa Stonkatank – pod nazwą tą kryje się Borys Kunkiewicz: producent albumu, znany m.in. z grupy Flemings.

Cały materiał jest dostępny do odtwarzania oraz pobierania na soundcloud. W tym wypadku pieniądze nie grają roli – Mel Tripson przygotował spójną, przemyślaną rzecz, którą przede wszystkim pragnie dzielić się ze światem.

Info

Zespół Mel Tripson tworzy:

Mateusz Kochaniec (wokal), Piotr Machajek (gitara basowa), Stanisław Czerniawski (perkusja) oraz Filip Paprocki (gitara).

Za nagrania odpowiada:

Lech Pukos oraz Borys Kunkiewicz

Mix i mastering:

Borys Kunkiewicz

Produkcja:

Borys Kunkiewicz & Mel Tripson

Projekt okładki:

Paweł Wójtowicz

Mel Tripson VI YD ok-adka

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz