image002

Friday Flash to nowy zespół na polskiej scenie, grający melodyjnego rocka, pełnego pozytywnej energii. To rockowa marka, która swoją muzyką chce pokazać, że czas na świeżość w środowisku mocnego grania. Słychać w niej różnorodne klimaty: od klasycznych, przez mocne gitarowe, aż po nowoczesny, alternatywny rock. Od jakiegoś czasu grupa pracuje nad materiałem, którego pierwszą odsłoną jest singiel „Ukrywane przed światem”. Tego trzeba posłuchać bo Friday Flash ma ambicje nieco namieszać na polskiej scenie rockowej.

Wszystko zaczęło się 2012 r. Wtedy Marcin Pieczora postanowił wrócić do swojej największej pasji – tworzenia muzyki:

Przez kilkanaście lat robiłem to co w życiu lubię najbardziej. Tworzyłem… ale nie muzykę. Tworzyłem zespoły ludzkie, projekty, strategie… Czasochłonna kariera zawodowa zepchnęła gitarę na daleki plan. Ale zawsze obiecywałem jej wierność. Obiecywałem, że wrócę do niej i do muzyki. I choć wielu w to nie wierzyło, dziś do niej wracam.

Pewnie nic by z tego nie wyszło gdyby Marcin na swojej muzycznej drodze nie spotkał Marka Dulewicza. Człowieka, który jako wszechstronny muzyk, gitarzysta i producent, dostrzegł w jego muzycznych szkicach potencjał i drapieżnymi aranżami przerodził je w pełni profesjonalne utwory. Z ich współpracy narodziły się kawałki godne wokalisty, który miał dopiero nadejść. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach wypatrzyli w „Must Be The Music” Pawła Łankiewicza:

Zadzwonił do mnie Marek z pytaniem, czy nie miałbym ochoty podziałać coś z ich muzyką. Kiedy otrzymałem propozycje dźwiękowe, nie zastanawiałem się nawet pół minuty. Muzyka od razu przypadła mi do gustu. Była melodyjna, z elementami dobrze brzmiącego new rocka, ze świetnie zrealizowanymi gitarami.

Już pierwsze wspólne nagrania pokazały dobitnie, że barwa głosu Pawła świetnie komponuję się z czekającymi na wokalistę aranżacjami. Po kilku kolejnych kreatywnych i błyskotliwych „frajdejach” było już wszystko oczywiste. Tej muzyki dłużej nie można ukrywać przed światem!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz