kaatakilla

11.03.2015r. w wieczornej audycji Jurka Owsiaka w radiowej Trójce poznaliśmy wyniki pierwszego etapu eliminacji do 21. Przystanku Woodstock. Spośród 533 zgłoszeń w ramach Eliminacji do Przystanku Woodstock jury w składzie Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof „Milkee” Dobies (Radio Woodstock) oraz Tomasz Kasprzyk „Kasprol” (szef muzyczny Antyradia) wybrało 24 zespoły, które zakwalifikowały się do półfinału i zagrają „na żywo” przed jurorami oraz publicznością. Wśród nich znalazła się KaAtaKilla – łódzka formacja muzyczna wspierająca Fundację „Krwinka”.

Przypomnijmy, że KaAtaKilla w ubiegłym roku wydała drugą płytę pt. „Zawrzeszczeć ciszę”, która zawiera 11 polskojęzycznych piosenek. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie „Granica Cienia”, porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce, ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. Piosenka „Zostaw mi światło”, która promuje płytę jest chętnie słuchana przez fanów mocnego grania m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Bułgarii, Czechach, a nawet Australii i Japonii.

KAATAKILLA

„Zawrzeszczeć ciszę” to bardzo dojrzały album, o czym świadczyć mogą dobre recenzje m.in. w miesięcznikach „Teraz Rock”, „Metal Hammer” czy na stronie internetowej Fabryka Zespołów. Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie „Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć, bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost.”

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz