LWL_1_AnitaAndrzejczak

Little White Lies to jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej .

Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 ukazał się ich debiutancki album „Devils in Disguise” pod skrzydłami wytwórni fyh!records, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Konsekwencją tego było pierwsze wielkie wyróżnienie – LWL zostało laureatami w plebiscycie gazety Co Jest Grane na Najlepszą Łódzką Płytę Roku 2012. Na fali entuzjazmu zespół wydał EP ‘In Word and Deed’, które pojawiło się w formie cyfrowej i, jako wydawnictwo kolekcjonerskie, na białej kasecie magnetofonowej.

W tym samym okresie wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha ‘OFFensywa’ oraz wzięli udział w wideo sesji realizowanej w ramach Otwartej Sceny przy współpracy z Radiem Łódź.

Z początkiem 2014 otrzymali nagrodę w kategorii ‘Zespół Muzyczny Roku 2013’ w plebiscycie Plastry Kultury.

lwl

1 października 2014 ukazał się ich drugi album ‚Days of Chaos’ nakładem MegaTotal.pl.

Little White Lies utworzyli Kasia Katee Krenc oraz Zbyszek Krenc. W ostatnim czasie dołączył do nich perkusista Piotr Gwadera. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne.

Teraz łódzka grupa Little White Lies prezentuje nowy singel z albumu „Days Of Chaos”, który w ubiegłym tygodniu został wybrany przez Gazetę Wyborczą „Łódzką Płytą 2014 roku”.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz