Fot: Wojciech Dyrda (KSAF AGH)

W piątek 20 marca 2015 roku w klubie Studio odbył się koncert Artura Rojka – byłego wokalisty Myslovitz. Był to już trzeci występ artysty w krakowskim Studio.

13

Mimo, że decyzja o odejściu Rojka z zespołu w 2012 roku spowodowała ogromne niezadowolenie wśród fanów, rok po wydaniu solowej płyty możemy śmiało stwierdzić, że była ona słuszna.

Album „Składam się z ciągłych powtórzeń” jest bardzo osobisty, wokalista wyzbył się pewnych formalnych ograniczeń, które narzucała mu praca w zespole. Rojek mógł więc w pełni wyrazić siebie, przedstawić własną wizję artystyczną. Chociaż minął niecały rok od wydania płyty, Artysta ma już na koncie występy na największych polskich festiwalach takich jak Męskie Granie, Opener czy OFF Festival.

 

Podczas piątkowego koncertu, który trwał prawie dwie godziny mieliśmy okazję usłyszeć m.i.n Lato 76, Beksę, Syreny, Kokon oraz Krótkie Momenty Skupienia. Artysta dołożył wszelkich starań by znane i grane na wcześniejszych koncertach utwory zaskoczyły publiczność nowymi aranżacjami. Na setliście znalazły się także covery: Ring of Fire  Johnnego Cash’a, który wpisany jest w repertuar wokalisty od dłuższego czasu oraz Easy Luxa.

Publiczność udowodniła, że doskonale zna teksty piosenek śpiewając je wraz z samym Rojkiem oraz kilkakrotnie domagała się bisu. Nie zabrakło więc też starszych kawałków formacji Lenny Valentino. Były to: sentymentalny utwór Dla Taty oraz Chłopiec Z Plasteliny – w zupełnie nowej, bardzo emocjonalnej odsłonie. Koncertowi towarzyszyła niesamowita energia . Muzyk podkreślał również jak ważne dla niego  jest spotkanie z krakowską publiką. Nie bez powodu jest to kolejny koncert w Klubie Studio. Wieczór ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci odbiorców.

Zdjęcia:

Aneta Żurek

Wojciech Dyrda (KSAF AGH)

www.facebook.com/wojciechphotody

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz