zespół Dziewczyny

Pamięć o żołnierzach wyklętych w koncertowym wydaniu !

 

W dniu 27 lutego 2015 r w klubie studenckim Pod Palmą odbył się koncertPanny Wyklęte/Wygnane”. Panny Wyklęte – to projekt, który mówi o historii widzianej oczyma kobiet. Nie są to jedynie zwykłe piosenki, które możemy usłyszeć na co dzień w radiu. To prawdziwe historie walczących o wolną Polskę.

 

Sięgamy głęboko w historię, grzebiemy się w nieprzyjemnych rejonach i w ludzkich emocjach w ludzkich wspomnieniach, takich które większość z nas wolałaby gdzieś zamieść pod dywan i o nich nie mówić. – Marika

 

Podczas koncertu na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers, Marcelina, Lilu, Ania Brachaczek, Kasia Malejonek, Marika, Zespół Dziewczyny oraz Kasia Kowalska.

 

Panny Wyklęte to efekt kilkumiesięcznej pracy Darka Malejonka, lidera zespołu Maleo Reggae Rockers i kilku innych polskich artystek. To historia opowiedziana współczesnym muzycznym językiem, która przyciąga do siebie nie tylko ludzi młodego pokolenia.

 

Najbardziej wzniosłą i wzruszającą chwilą koncertu było nowatorskie wykonanie „Roty„ , którą Lilu wykonała wspólnie z publicznością.

 

Wydaje mi się, że to jest muzyka ku pokrzepieniu serc, bo nie chodzi tylko o to, że my dajemy historię to jest aktualne cały czas walka ze złem ze swoim strachem, z lękiem to jest na każdym kroku. –Darek Malejonek 

 

Chwała i cześć bohaterom! – tych słów nie zabrakło zarówno ze strony publiczności jak i samych artystów, a cały koncert był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

 

 

relacja: Alicja Gac

zdjęcia: Iza Kuźniar, Tomasz Ochota

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz