Od pisania o muzyce trudniej jedynie napisać do niej tekst. Na szczęście nie wszyscy z pisaniem mają problem. Przynajmniej nie oni.

Dead Frank

A właściwie Tomek Uszyński, autor większości tekstów na pierwszym wydawnictwie wspomnianej już grupy.
Ale od początku.

Był rok 2014, pomysł na alternatywnego rocka i dwójka doświadczonych muzyków: Jacek (Perkoz) Perkowski i Tomek Uszyński. Jako, że rock nie tango, tu trzeba czworga, do współpracy panowie zaprosili basistę Piotrka Kowalewskiego i Rafała Dutkiewicza odpowiedzialnego za bębny. Tak powstała nowa grupa. Supernowa!
Dziś, kilkanaście miesięcy od tamtych wydarzeń mam ich pierwszy wspólny krążek i ogromny apetyt na kolejny. Apetyt wynikający nie tyle z nijakich kompozycji konkurencji, ale rosnący w miarę jedzenia tego, co mi tu rzeczywiście podano, tj.  dokładnie dziewięciu różnorodnych dań.

Jako starter chłopaki serwują nam mocny w brzmieniu Kosmos, drugi obok Afirmacji najsłabszy (co nie oznacza, że kiepski) na płycie pod względem tekstowym.

Im dalej w krążkowe menu, tym więcej alternatywnych smaków.
Drugi w kolejności na płycie, krwisty kawałek Bardziej przyprawiony soczystymi bluzgami podoba się i podobać będzie najbardziej znacznej większości. I nic w tym dziwnego – tu przecież refren z potencjałem na przebój! Poza tym wszyscy lubimy jak jest z pieprzem i o miłości. Zresztą dawno nie słyszałem, żeby ją ktoś tak ładnie brzydko wyznał publicznie. (Kochać i kląć trzeba umieć!)
Osobiście za niekwestionowaną wisienkę na torcie uważam To skomplikowane, delikatniejszy w warstwie muzycznej i nieprzekombinowany w żadnym słowie.

Na koniec pozostaje pytanie, jaki był zamysł samych twórców, kiedy do współpracy zaprosili Sokoła (w Zdarza się raz)? W mojej ocenie (muzycznie) ani on u nich deser, ani danie główne…Co najwyżej dobry wabik marketingowy. Kogoś to dziwi? Nie powinno. Reklama dźwignią handlu jest!

Mocno kibicuję chłopakom i kupuję ich w całości, za wyczucie, smak, rasowe brzmienie i autentyczność, której tak mało u innych, polskich artystów!  

 

P.S.Koniec pisania, czas na replay.

PODZIEL SIĘ
Założyciel portalu Muzykoholicy.com, początkujący dziennikarz, prowadzący cykl wywiadów ,,#Rozmówka z..." oprócz muzyki interesuje się również modą oraz tańcem.

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o