Już po raz czwarty, malarz i grafik Szymon Chwalisz przekazał na Aukcję WOŚP niebanalną, ręcznie malowaną gitarę z wizerunkami i autografami muzyków (w tym Zakk’a Wylde’a) występujących na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Zakk Wylde, fot. Marcin Michoń
Zakk Wylde, fot. Marcin Michoń

Gitary przygotowane przez Szymona Chwalisza stały się już inicjatywą na stałe wpisaną w Przystanek Woodstock. Tegoroczne wiosło jest niezwykle wyjątkowe pod wieloma względami. Zacznijmy od tego, że podpisał się na nim Zakk Wylde oraz pozostali muzycy z zespołu Black Label Society. Były to jedyne autografy jakie muzycy rozdali w trakcie pobytu na Festiwalu. Sam Zakk Wylde był pod wrażeniem swojej podobizny i stwierdził, że „jego portret wygląda niesamowicie, zupełnie jak zdjęcie”.

Na instrumencie poza gitarowym wirtuozem zobaczyć można głównego dyrygenta WOŚP – Jurka Owsiaka. Ponadto, znalazły się na nim podobizny: John’a Petrucci’ego (Dream Theatre), Anny Rusowicz, Kamila Bednarka, Wojciecha Waglewskiego i Pawła Marszałka, którzy również przetestowali gitarę podczas występów na Festiwalu.

Gitara Woodstockowa 4, fot. Szymon Chwalisz
Gitara Woodstockowa 4, fot. Szymon Chwalisz

W tym roku, za płótno, posłużył artyście najbardziej rozpoznawalny, flagowy model firmy Gibson – Les Paul, ufundowany przez firmę Lauda Audio oraz sieć sklepów Rock’n’Roll.

Dotychczasowe gitary wykonane przez malarza zasiliły konto Fundacji WOŚP na kwotę ponad 25 000 PLN. Artysta liczy, że w tym roku uda się pobić rekord z poprzednich lat.

Po raz ostatni gitarę będzie można zobaczyć oraz usłyszeć 10 stycznia 2016r. podczas finałowych koncertów WOŚP pod PKiN w Warszawie. Zakończenie licytacji przewidziane jest 14 stycznia 2016r.
Link do aukcji gitary: http://aukcje.wosp.org.pl/szymon-chwalisz-gitara-woodstockowa-2015-i2489885
Przebieg prac nad gitarą można zobaczyć na profilu Szymona Chwalisza na portalu Facebook: https://www.facebook.com/chwalisz.szymon

Jurek Owsiak i Szymon Chwalisz fot. Maja Dolewska
Jurek Owsiak i Szymon Chwalisz fot. Maja Dolewska
PODZIEL SIĘ
Muzykoholicy.com || Wspieramy Polskich Artystów