„Siedzę na chmurze” to utwór pochodzi z płyty „Tribute to Ks. Twardowski”, która ukazała się 10 czerwca (NCK, Fonografika).

Piosenki możecie posłuchać poniżej:

Muzykę skomponował  Dżawor (Krzysztof Jaworski, gitarzysta zespołu Harlem, producent muzyczny), a tekst napisała Violetta Ozminkowski-Daukszewicz, żona Krzysztofa Daukszewicza, który wydał jej z tej okazji bardzo piękną rekomendację: „Moja Wiola powiedziała pewnego dnia, że chciałaby napisać piosenkę i kilka dni później pokazała mi tekst „Siedzę na chmurze”. Potem marzyła o muzyce do niej i o tym, żeby ktoś znany i lubiany zaśpiewał. W niedługi czas później został uruchomiony przez Dżawora łańcuch ludzi dobrej woli, którego ostatnim ogniwem został Kuba Sienkiewicz i pięknie to marzenie wyśpiewał”.

Ponad rok temu grupa artystów wpadła na pomysł, aby wydać płytę z piosenkami inspirowanymi poezją księdza Jana „Tribute to Ks. Twardowski”. Pomysł zrodził się podczas „muzycznych” rozmów pomiędzy Bogusławem Chrabotą a Krzysztofem Jaworskim. Do grona wykonawców poszczególnych piosenek zaproszono: Marka Piekarczyka (TSA), Kubę Sienkiewicza (Elektryczne Gitary), Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy), Adama Wolskiego (Golden Life) oraz rapera Grubsona.

Do napisania tekstów zaproszono znanych i cenionych: Bogdana Loebla, Marka Markiewicza, Jerzego Dębinę oraz Violettę Ozminkowski-Daukszewicz. Skomponowaniem muzyki zajął się pomysłodawca projektu – Krzysztof Jaworski, a jego partnerzy z zespołu Harlem wzięli udział w nagraniach studyjnych.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wpDiscuz