MilkyWishlake„Break The Silence” to druga singlowa propozycja Milky Wishlake’a z jego debiutanckiej płyty „Wait For Us”, która ukazała się w lutym tego roku nakładem NEXTPOP.  Klip do utworu według pomysłu Milky’ego powstał w malowniczych okolicach Warmii i Mazur,a wyreżyserował go Jacek Nawrat.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak – producent, wokalista,kompozytor i pianista. W 2014 roku samodzielnie wyprodukował i wydał EP-kę „Five Contemporary Songs”,za sprawą której został zauważony przez środowisko muzyczne i okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących debiutantów.  Pierwszy długogrający album Milky’ego, z którego pochodzi singiel „Break The Silence”, ukazał się już nakładem Nextpop (wytwórni stojącej za sukcesami takich artystów jak: BOKKA,FismollKari i Baasch). 
Album dostępny w sklepach oraz:
Deezer: http://bit.ly/21mh5q5
Video album sampler: 
 

Milky Wishlake

Milky Wishlake to młody  producent, wokalista, kompozytor i pianista. Zadebiutował w 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną EP-ką „Five Contemporary Songs’’, która doprowadziła go do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP, nakładem której ukazał się pierwszy długogrający album Milky’ego „Wait For Us”. Znajdziemy na nim mieszankę popu, elektroniki, neo-souli muzyki klubowej, w której przewija się styl lat 80-tych i 90-tych. Wśród gości: Oly.Dawid Podsiadło i Łukasz Moskal. Ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem„Gravity”. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak: Queen, Kendrick Lamar, Björk Talk Talk, z kolei dziennikarze stawiają go obok SohnaBurial czy How To Dress Well. Wystąpił m.in. na Spring Break FestivalLiveurope Showcasew warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival. 

PODZIEL SIĘ
Studentka filologii polskiej, która interesuje się zarówno szeroko pojętą muzyką jak i dziennikarstwem.