Piosenka „Pastempomat to trzeci singiel z najnowszej płyty Dawida Podsiadło zatytułowanej „Annoyance and Disappointment” (2015). Ciekawostką jest, że tytuł utworu to zlepek dwóch następujących po sobie w tekście słów: „pas” i ”tempomat”. Tak wypowiedział się o genezie tytułu artysta.

Jak dla mnie ta kompozycja jest po prostu kapitalna. Na szczególną uwag zasługują tutaj tekst, wokal i ogólne brzmienie. Musicie tego koniecznie posłuchać…

Czy okaże się to wielkim hitem jak chociażby jego wcześniejsze przeboje: „Nieznajomy”, „Trójkąty i Kwadraty” i „W Dobrą Stronę”? Na to będziemy musieli jeszcze odrobinę poczekać.


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Dawid Podsiadło wkroczył na polską scenę muzyczną z takim rozmachem, że nie jeden debiutujący artysta marzy o takim debiucie. Jest to jeden z nielicznych artystów w Polsce, któremu udało się wypuścić single do komercyjnych rozgłośni radiowych (Rmf Fm, Radio Zet), a także tych uważanych za niszowe (Polskie Radio Program Trzeci). Artysta wygrał drugą edycję talent show „X Factor”. Co ciekawe długo zwlekał z podpisaniem kontraktu płytowego, a później wydał jeden z najlepszych polskich albumów popowych ostatnich lat. Na swoim koncie ma też duet z Tatianą Okupnik.

Dawid jest wokalistą dwóch rockowych zespołów – Curly Heads i Reaching For The Sun. Wstępował też jako support przed wielkie gwiazdy, bo Laną Del Rey oraz 30 Seconds To Mars, a także na największych festiwalach w Polsce jak np.: Open’er Festival czy Coke Live Music Festival.
Jest też zdobywcą 4 Fryderyków (2014), a także niezliczonych nominacji do innych nagród muzycznych (Paszporty Polityki, Wiktory, Superjedynki czy MTV Europe Music Awards. W maju 2015 roku otrzymał nagrodę Bursztynowego Słowika na Polsat SopotHit Festiwal.
Jego najnowszy krążek zatytułowany „Annoyance and Disappointment” ukazał się 6 listopada 2015 roku.

PODZIEL SIĘ
- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny