Ostatni kwartał tego roku należy zdecydowanie do formacji Miejscovi. 21 października ukazał się m1ich album noszący tytuł „Tak się nie gra”, a zaledwie kilkanaście dni później, 8 listopada, światło dzienne ujrzał teledysk do utworu „Choć się serce rwie”.


„Choć się serce rwie” to drugi już singiel promujący wspomniane wydawnictwo. Za wyraziste tło historii służy tu miasto nocą, co koresponduje z panującym w muzyce i słowach nastrojem.Miejscovi to nowy projekt Uli i Bartka Mieszkuńców, założycieli grupy „The Boogie Town” kojarzonej między innymi z piosenką „Emily”. Myślą przewodnią twórczości Miejscovych jest bezpośrednie nawiązanie do oryginalnych mazurów, oberków, kujawiaków i polek. Dobór instrumentów przypomina prawdziwą polską kapelę, są tu zatem skrzypce, bębny, kontrabas i akordeon. Niektóre narzędzia pracy muzyków, takie jak cymbały czy barabany, wykonali wiejscy muzykanci rozsiani po całym kraju, poznani podczas licznych podróży.


Ula i Bartek pragną tak zmodyfikować tradycyjne polskie brzmienia, by były one przystępne dla młodych ludzi. Taka lekka, nowoczesna forma ma ułatwić przyswajanie wiedzy w zakresie naszej narodowej kultury. Marzą o tym, by podczas potańcówek ludowych uczestnicy mogli bawić się właśnie przy ich muzyce.


W skład zespołu Miejscovi wchodzą: Ula Mieszkuniec (w ramach projektu działająca jako Lulka Mieszkuniec), Bartek Mieszkuniec, Marcin Drabik, Marcin Fidos i Mateusz Wachowiak.


Zajrzyj po więcej:

Miejscovi na Facebooku

Miejscovi na YouTube


m2

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna wielbicielka wielokropków i przecinków. Wbrew pozorom nie widzi wszystkiego wyłącznie w czarnych barwach. Wśród swoich największych pasji wymienia jednym tchem dobrą muzykę i złe książki. Większość życia spędza na koncertach i podobno umie czytać.