Eurowizję 2017 wygrywa dość oczekiwanie Salvador Sobral z Portugalii w utworze „Amar Pelos Dois”, który uzbierał rekordowe 758 punktów (w tamtym roku Ukraina wygrała z dorobkiem 534 punktów) zostawiając daleko w tyle całą resztę. Zdobył on najwięcej punktów tak od krajowych jury, jak i od telewidzów. Drugą lokatę zajął siedemnastoletni Bułgar Kristian Kristov w piosence „Beautiful mess” z dorobkiem 615 punktów, zaś trzecie mołdawskie trio Sunstroke Projekt w utworze „Hey Mamma” z dorobkiem 374 punktów.

Oto podium dzisiejszego finału:

Reprezentantka Polski Kasia Moś pomimo fantastycznego wykonania piosenki „Flashlight” zajęła zaledwie 22 miejsce z dorobkiem 64 punktów, z czego większość punktów pochodziła z głosowania telewidzów. Wyprzedziliśmy w finale jedynie Izrael , Ukrainę, Niemcy i Hiszpanię.

Oto finałowy występ naszej reprezentantki:

Więcej informacji:

https://eurovision.tv/

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Eurowizja 2017- oto wyniki!"

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Voytehovna
Gość

Nie pamiętam czy jakakolwiek edycja Eurowizji wywołała we mnie tyle emocji co tegoroczna. Bardzo cieszy mnie wygrana Salvadora i wysoka pozycja Blanche. To dobra prognoza dla tego konkursu. Mam nadzieję, że nasi reprezentanci w najbliższych latach zaprezentują coś ciekawszego niż Kasia. Wygrana Salvadora udowodniła, że muzyka zaczyna mieć w tym konkursie większe znaczenie niz kreacje i dekoracje.

wpDiscuz