W miniony weekend, tj. w dniach 11-12 listopada 2017, odbyła się szósta edycja wydarzenia Tak brzmi miasto. Tematem tegorocznej konferencji była szeroko rozumiana współpraca. Wykłady, warsztaty oraz dyskusje miały miejsce w budynku na Krakowskiej 41.


W ramach szóstej edycji konferencji Tak brzmi miasto w pięciu krakowskich klubach odbyły się koncerty młodych, początkujących zespołów. Najwięcej działo się w klubie Serce. Wystąpiły tam następujące formacje: Runforrest, Rivers.real, Sonbird oraz Dziewczęta.


Jako pierwszy na scenie zaprezentował się młody, skromny Runforrest wraz z zespołem. Jego występ był bardzo udany i spójny. Wokalista posiada piękną barwę oraz duże możliwości wokalne. Runforrest zachwycił publiczność swoim występem. Jest on ciekawą osobowością na młodej krakowskiej scenie muzycznej.

Runforrest w klubie Serce

Kolejni wystąpili panowie z zespołu Rivers.real. Grupa prezentuje ciekawe, mocno gitarowe brzmienie. Podczas koncertu zauważalna była muzyczna więź, która wytworzyła się między muzykami podczas wspólnego grania, a w głosie wokalisty można było wyczuć nostalgię.


Następny zespół, Sonbird, wypadł najlepiej i publiczność świetnie bawiła się przy ich muzyce. Młody wokalista podbił serca fanek podczas koncertu, wykonując między innymi cover utworu zespołu BAJM – „Jezioro szczęścia”. Ta interpretacja dała młodemu żywieckiemu zespołowi wygraną podczas Festiwalu Supportów. Wokalista Sonbird posiada bardzo ciekawą barwę głosu oraz można powiedzieć, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Podczas koncertu utrzymywał kontakt z publiką, nie zabrakło też kończącego występ bisu.

Sonbrid w klubie Serce

Ostatnim bandem były Dziewczęta. Co ciekawe, wokalista ubrany był w garnitur. Grupa posiada ciekawe, nieco melancholijne, a zarazem lekko elektroniczne brzmienie.  Muzycy również wypadli dobrze podczas koncertu w krakowskim klubie Serce.


Podsumowując, kolejna edycja Tak brzmi miasto była wypełniona wieloma ciekawymi wykładami i panelami, a pięknym zwieńczeniem pierwszego dnia wydarzenia były koncerty czterech niezwykle utalentowanych formacji w krakowskim klubie Serce.

Zajrzyj po więcej :

Runforrest na Facebooku

Dziewczęta na Facebooku

Sonbird na Facebooku

Rivers.real na Facebooku

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o