15 listopada br. ukazał się teledysk Radia Bagdad promujący singiel „Włącz mnie”. Prace nad klipem trwały prawie rok. Swoją tematyką odwołuje się on do trudów współczesnego człowieka: relacji międzyludzkich w sieci, samotności i uwikłania w internetową erotykę. Obraz mocno akcentuje tę problematykę, na pierwszy plan wysuwając animowane motywy cielesne osadzone w przestrzeni nowoczesnego, nocnego miasta. W efekcie powstał odważny, animowany w technice 3D, klip nasuwający skojarzenia ze światem gier komputerowych.


Twórcami teledysku są: Paweł Zawadzki (reżyseria), Karolina Sławik (scenariusz), Cezary Drab (animacja/compositing).


„Włącz mnie” pochodzi z najnowszej płyty Radia Bagdad, „Retransmisje”, wydanej w 2016 roku. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera zapis godzinnego koncertu w radiowej Trójce, podczas którego zespół wykonał akustyczne wersje swoich dotychczasowych utworów. Druga płyta jest składanką nagrań skompilowanych przez wydawcę Lou Rocked Boys. Znajdują się na niej wersje singlowe, jak i piosenki niezamieszczone na żadnym z poprzednich albumów, w tym jedna nowa kompozycja „Włącz mnie”.


Autorem tekstu jest tu Konrad „Sielak” Siedlecki, zaś muzykę skomponował zespół Radio Bagdad w składzie: Sielak (głos, gitara), Dzik (bas, głos, klawisze) i Przemo (perkusja).Zajrzyj po więcej:

Radio Bagdad na Facebooku


Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o