fot. Kamila Pitucha
fot. Wisnios Kitchen Studio

4 stycznia br. w Internecie ukazał się teledysk do kolejnego singla Mountain Lakes, zatytułowanego „The Quiet Sun”. Utwór opowiada o „nowych początkach oraz o tym, jak każdy świt otwiera przed nami nowe możliwości”. Za produkcję odpowiadają Przemysław Bobiński i Wayne Hood.


Mountain Lakes to polsko-brytyjskie trio parające się muzyką elektroniczną. W jego skład wchodzą: Kuba Bujakowski (gitara), Joanna Cisowska (wokale) i Wayne Hood (syntezatory, bity, teksty). Korzenie grupy sięgają 2013 roku, kiedy Wayne opuścił Anglię, by przemierzywszy Europę, zamieszkać w Warszawie. 


Szukałem zespołu, z którym mógłbym pracować nad moimi pomysłami – wyjaśnia Wayne. – Wiedziałem, że piosenki potrzebują damskiego wokalu. Na szczęście poznałem Joannę i razem nagraliśmy w 2014 roku płytę EP „Eyesore”. 


Duet postanowił następnie znaleźć muzyków dopełniających formację. Zaprosiłam mojegokolegę, Kubę, na naszą próbę. Muzycznie od razu między nami zaiskrzyło i już wiedzieliśmy, że nie musimy dalej szukać – opowiada Asia.


Testowaliśmy nasze piosenki na żywo – dodaje KubaI jak do tej pory spotkaliśmy się z bardzo fajnymi reakcjami od ludzi, którzy przychodzili na nasze koncerty w Polsce. Zagraliśmy też w Kairze. Tamtejsza publiczność naprawdę wczuła się w nasze kawałki.


Mountain Lakes przygotowuje się obecnie do opublikowania w 2018 roku kilku singli, począwszy od „The Quiet Sun”. Album z premierowym materiałem pojawi się jeszcze w tym roku.


Pisząc i pracując nad naszymi piosenkami, zawsze staramy się szukać nieoczywistych rozwiązań, jednak naszym celem niezmiennie jest wyrażanie emocji drzemiących w utworach w najprostszy sposób – podsumowuje Wayne.Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna Mountain Lakes

Mountain Lakes na Facebooku

Mountain Lakes na Instagramie

Mountain Lakes na Twitterze


fot. Kamila Pitucha

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o