Już 17 lutego warszawski zespół Votum wystąpi w krakowskim klubie Żaczek, supportując holenderską grupę Vuur, promującą wydaną w zeszłym roku debiutancką płytę „In This Moment We Are Free – Cities”.


Formacja Votum powstała w 2002 roku, z inicjatywy gitarzystów Adama Kaczmarka i Aleksandra Salamonika. Muzyka, którą pierwotnie parał się zespół, oscylowała wokół klasycznego heavy metalu, a pierwsze utwory posiadały teksty w języku polskim. Po kilku latach doszło do zmian personalnych i stylistycznych, w efekcie czego twórczość Votum zbliżyła się  do grania progmetalowego. Obecnie kapela ma na swoim koncie cztery płyty studyjne oraz szereg koncertów, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. W 2013 roku nastąpiła istotna rotacja, gdyż na stanowisku wokalisty Maćka Kosińskiego zastąpił Bartek Sobieraj. Nie była to jednak jedyna modyfikacja, ponieważ  Piotr Lniany zajął miejsce zwolnione przez Salamonika. W takim składzie Votum nagrał bardzo wysoko oceniony album, zatytułowany „Ktonik”. Okazuje się, że rok 2018 przyniesie nie tylko kolejną europejską trasę z Anneke van Giersbergen, lecz również piąte wydawnictwo.Bilety dostępne są w cenie 65 złotych w przedsprzedaży i 75 złotych w dniu koncertu. Można nabyć je za pośrednictwem strony sklep.knockoutprod.net, a także w formie kolekcjonerskiej w klubie Żaczek przy Alei 3 Maja 5 i w sklepie Metalshop przy ulicy Długiej 17. Początek imprezy wyznaczono na godzinę 19. Na wydarzenie zapraszają Iron Realm ProductionsKnock Out Productions.

 


Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna Votum

Votum na Facebooku

wydarzenie na Facebooku

Iron Realm Productions na Facebooku

Knock Out Productions na Facebooku


PODZIEL SIĘ
Niepoprawna wielbicielka wielokropków i przecinków. Wbrew pozorom nie widzi wszystkiego wyłącznie w czarnych barwach. Wśród swoich największych pasji wymienia jednym tchem dobrą muzykę i złe książki. Większość życia spędza na koncertach i podobno umie czytać.

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o