Każdy z nas jako dziecko testował wytrzymałość mebli uderzając w nie byle czym.
Ekipa fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom wie o tym doskonale i postanowiła to wykorzystać. Na terenie cieszyńskiego Kampusu Uniwersytetu Śląskiego w sobotni poranek zorganizowała warsztaty „Słoneczne tam tamy” czyli warsztaty perkusyjne dla najmłodszych.


Mistrzem ceremonii był Tomasz Kinecki, który poza dużym doświadczeniem jako perkusista emanuje pozytywną energią i zaraża pasją do muzyki. Tak zarażeni zostali członkowie grupy „Walimy w Kocioł”. Tworzą ją dorośli werbliści- amatorzy, dla których nauka nut czy kolejnych rytmów nie jest żadną przeszkodą a dalsza edukacja dorosłych i dzieci sprawia ogrom przyjemności.

Przygotowania do występu i warsztatów nie należą do najłatwiejszych. Dużo ludzi, dużo sprzętu- logistyka, logistyka, jeszcze raz logistyka. Niestety dzieciaki są niecierpliwe i szybko się nudzą, więc zanim warsztaty się na dobre rozpoczęły maluchy korzystały już z innych atrakcji. Ich uwagę zwrócił jednak występ inaugurujący warsztaty i cały piknik. Zrobiło się głośno. Kilkanaście werbli i bębnów wybijało kolejne rytmy. Trzeba przyznać, że to dość nietypowy koncert. Autorskie utwory przeplatają się z tymi bardziej znanymi. Występ na pewno zapada w pamięci, gdyż nie na co dzień można spotkać się z takim aranżem. Grupa zagrała trzy utwory a następnie lider zespołu wygłosił krótki wykład o budowie poszczególnych bębnów. Uświadomił on najmłodszym skąd bierze się dźwięk i w jaki sposób go wydobyć. Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Niektóre jednak potrzebowały zachęty i indywidualnego podejścia. Na szczęście cały zespół dbał o to, by najmłodsi czuli się swobodnie i by każdy mógł spróbować swoich sił jako perkusista. Podsumowaniem warsztatów był kolejny występ grupy.


A oto i fotorelacja z wydarzenia.
Fot.Marcelina Korzeniowska i Łukasz Duźniak


Kto wie, być może dla jakiegoś malucha miłość do „Walenia w kocioł” została zaszczepiona na dłużej i niebawem spotkamy się na dużej scenie?


Grupa Walimy w Kocioł na Facebooku

Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom na Facebooku

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o