Mimo, że od premiery płyty „Złoto” Krzysztofa Zalewskiego minęły prawie dwa lata (18 listopad 2016) muzyk niedawno podjął się wyzwania stworzenia obrazu do piosenki „Podróżnik” we współpracy z firmą IKEA.

Niezwykła tematyka utworu do którego tekst powstał kilka lat temu idealnie opisuje przeciekające przez palce życie, w oczekiwaniu na idealny moment do spełaniania marzeń. Zalewski w klipie wciela się w główną rolę Podróżnika, który opowiada historię swojego życia a przedmioty codziennego użytku otaczające go odzwierciedlają upływ czasu i nieustanny bieg za potrzebami materialnymi. Nie brakuje oczywiście złota, które na samym początku teledysku widzimy na przykład na twarzy Krzysztofa, jest do idealne nawiązanie do okładki i tytułu albumu z którego pochodzi ten numer. Sam artysta o tej piosence mówi tak:

Piosenka ta posiada pewną wartość terapeutyczną, gdyż po kilku latach od jej stworzenia spełniam swoje marzenia i staram się wykorzystywać każdy dzień. Już nie czekam, tylko działam i z tego właśnie powodu postanowiłem podzielić się nią z szerszym gronem.”

Za reżyserię teledysku odpowiada Ewa Kaczmarek, która w niezwykły sposób połączyła trzy zupełnie różne światy w jedną spójną całość- muzyczny, taneczny oraz desingu. Nieszablonowe myślenie to jedna z charakterystycznych cech Zalewskiego, dzięki czemu jakiekolwiek szufladkowanie czy klasyfikowanie jego twórczości nie wchodzą grę. Ta idea nie jest też obca firmie IKEA, z którą muzyk zgodził się współpracować przy klipie.


Videoklip w niecały tydzień od premiery ma już ponad 65 tys. wyświetleń na YouTube, jest również dostępny w formacie MP3 oraz w streamingach:
http://mail.great-news.pl/c/h0155symha/55l72tol1s/


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/Zalef.Krzysztof/?ref=br_rs

www: http://www.krzysztofzalewski.com/

PODZIEL SIĘ
studentka administracji i zarządzania publicznego, zakochana w dźwiękach piana i gitary! kompletnie nierozważna i nieromantyczna, ale za to często uśmiechnięta :)

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o