Po niemal pięciu latach Romantycy Lekkich Obyczajów powracają w wielkim stylu! Po dwóch świetnie przyjętych przez słuchaczy płytach („Lejdis &
Dżentelmenels” oraz „Kosmos dla mas”) artyści powracają z trzecim albumem,
zatytułowanym „Neoromantyzm”. 
Ich najnowszy album, pełen jest alternatywnych i akustycznych klimatów, nie brakuje na nim także lirycznych metafor. Potężny ładunek emocjonalny, poetycki tekst i subtelne, alternatywne brzmienie – taki jest właśnie „Neoromantyzm”, najnowszy album Romantyków Lekkich Obyczajów.

To trzecie już wydawnictwo utalentowanego duetu z Olsztyna. Na płycie znajduje się 12 wielobarwnych kompozycji, w których muzycy ponownie oddalają się od sielankowego stylu pierwszej płyty, stawiając co chwila najważniejsze pytania o miłość i sens istnienia.
Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera doskonale współgrają z akustycznymi i
alternatywnymi brzmieniami. Muzyków na płycie wspierają goście, m. in. Łukasz Przyborowski (znany z kapeli Enej) oraz Krzysztof „Grabaż” Grabowski.
Wydawnictwo promowane jest przez singiel „Neoromantyzm” – na nim wokaliście zespołu,
Damianowi Lange, towarzyszy Krzysztof „Grabaż” Grabowski, lider formacji Pidżama Porno i
Strachy na Lachy. Ten niecodzienny męski duet, cechujący się niezwykłą wrażliwością, buduje magiczny klimat tego utworu, który zagościł między innymi w Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Romantycy Lekkich Obyczajów to duet tworzony przez Damiana Lange (znanego
także z formacji Transsexdisco) i Adama Millera. Zespół istnieje od 2011 i zgromadził już pokaźną grupę fanów. Muzycy koncertują intensywnie w Polsce i poza jej granicami, gościli także kilkukrotnie na festiwalu Woodstock. Ich piosenki usłyszeć można w wielu rozgłośniach radiowych, a teledyski zyskały setki tysięcy odsłon i pozytywnych komentarzy.


Zajrzyj po więcej:

Romantycy na FB

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad tym krążkiem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Bądź na bieżąco  
Powiadom o