Już jest! „Za swoje” to tytuł długo wyczekiwanego singla Żelki! Utworowi towarzyszy teledysk, który ujrzał światło dzienne 21 września br. 


Debiutancki singiel „Za swoje” stanowi wybuchową mieszkankę rockowego zacięcia i wyrazistej osobowości Żelki. W numerze słychać zabawę stylistyką lat 80., buntowniczy tekst i dawkę dynamicznej energii. Produkcją utworu zajął się dwukrotnie nominowany do Fryderyków Sir Mich, znany między innymi z długoletniej kolaboracji z raperem Tede. Słowa napisał Juliusz Kamil, będący tu także, obok Łukasza Pękackiego i wspomnianego Sir Micha, czyli Michała Kożuchowskiego, współtwórcą muzyki.Żelka, a właściwie Angelika Zaworka, podbiła serca jurorów w pierwszej od dwunastu lat polskiej edycji programu „Idol”. Przypomnijmy, że za stołem jurorskim zasiadali wówczas Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Ewa Farna. Wokalistka zakwalifikowała się do finałowej ósemki, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Co więcej, jako jedyna w tym muzycznym show otrzymała nagrodę specjalną – Kryształowe Serce za miłość do muzyki.


zajrzyj po więcej:

Żelka na Facebooku


PODZIEL SIĘ
Niepoprawna wielbicielka wielokropków i przecinków. Wbrew pozorom nie widzi wszystkiego wyłącznie w czarnych barwach. Wśród swoich największych pasji wymienia jednym tchem dobrą muzykę i złe książki. Większość życia spędza na koncertach i podobno umie czytać.