Grupa Dollz zaprezentowała premierowy teledysk do utworu „Przetrzyj oczy”.  Tym razem zespół wkroczył na bardziej nostalgiczne i nastrojowe ścieżki muzyczne, cały czas dbając jednak o półmrok i lekką nutę psychodelii w swoim brzmieniu. Nad piosenką, podobnie jak w przypadku poprzedniego singla „Nibyland”, muzycy pracowali razem ze szwedzkim producentem, Marcusem Backmanem. 


Zapytana o przesłanie utworu jego autorka i wokalistka Dollz Paulina Kut odpowiada: „Przetrzyj oczy”, czyli potyczka czasowa, walka ego, opowieść o opieszałości. Czy wszystko jest po to, aby na końcu i tak się zatracić? Czy walka o czas ma sens w jakimkolwiek wymiarze wszechświata , czy może jesteśmy wariatami? 


Do utworu powstał przejmujący i intrygujący klip w reżyserii Macieja Pawełczyka i Pauliny Kut. Zdjęcia powstały nad rozlewiskiem rzeki Świder, pod Warszawą. Autorem kadrów jest Siarhei Marchyk.muzyka: Maciej Pawełczyk i Marcus Backman
słowa: Paulina Kut
wydawca: Soul Records


zajrzyj po więcej:

Dollz na Facebooku
Dollz na Instagramie


PODZIEL SIĘ
Niepoprawna wielbicielka wielokropków i przecinków. Wbrew pozorom nie widzi wszystkiego wyłącznie w czarnych barwach. Wśród swoich największych pasji wymienia jednym tchem dobrą muzykę i złe książki. Większość życia spędza na koncertach i podobno umie czytać.