Nowy cykl koncertów w Grodzisku Mazowieckim stworzony przez Krzysztofa Rogalskiego to idea przeglądu najciekawszych projektów muzycznych reprezentujących szeroko rozumianą muzykę alternatywną i eksperymentującą, spoza głównego nurtu medialnego. Jako pierwszy na scenie Mięty Pole pojawi się zespół Psychocukier!

Istnieją od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Zwolnili muzycznie i życiowo, ale nadal kiedy trzeba uderzają najgłośniej. Zaczęli sami, nagrywając w swoim studiu na wsi. Eksperymenty, improwizowanie, loopy, „norweskie” wokale, przetworzone ślady.

Z gotową płytą zwrócili się do producenta swojego poprzedniego krążka – „Diamenty” czyli NOON’a. Zgodzili się na niełatwą propozycję – nagranie płyty od nowa. Materiał został więc wywrócony do góry nogami po raz pierwszy. Ponowna sesja odbyła się z powrotem w mieście, była płynna choć szalona – taka jaka powinna być. Żywa muzyka, z wszelkimi niedoskonałościami wróciła do komputera. Nagrania z obu sesji zaczęły się łączyć, pojawiła się improwizacja na bębnach, nagrania terenowe, nagrania z dyktafonu, pianino, sample, syntezatory, a wokale wyszły na wierzch – alternatywna rzeczywistość ich muzyki.

Premiera: 15.10.2018

Tracklista:

1. Świt
3. Fuga
5. Horyzont
6. Klin
7. Sad&Pretty
8. Daj mi serce
10. Cantus Cycneus
12. 7
13. Północ

„Antypody umysłu” (wyd. Nowe Nagrania) to płyta, która zaskakuje nie tylko tych, którzy znają ich poprzednie wydawnictwa. Tym razem usłyszymy tu muzykę spokojną choć podszytą niepokojem i euforyczną melancholią. Jak sami przekonują:

Nasza piąta płyta będzie zaskakiwać swoją twórczą wolnością w każdej minucie, a jeśli słyszeliście taki album rock’n’rollowy to zwracamy Wam pieniądze.


25.01.2019 – PSYCHOCUKIER

15.02.2019 – KRÓL

15.03.2019 – BABU KRÓL

Szczegóły:
Miejsce: Mediateka Grodzisk Mazowiecki, ul. 3 Maja 57
Start (wszystkie koncerty): godz. 19.30
Wstęp na poszczególne koncerty: 25 zł
Bilety: kasy/rezerwacja TEL. 22 734-79-44, kino@centrumkultury.eu
ul. Spółdzielcza 9


Organizatorzy:

Mięty Pole
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Mediateka Grodzisk Mazowiecki


KONKURS

pozostaw po sobie ślad w komentarzu pod postem. 18.01 rozlosujemy jedna osobę, która wygra podwójne zaproszenie na koncert zespołu Psychocukier. Powodzenia!


 

PODZIEL SIĘ
Współtwórca, wydawca oraz Redaktor Naczelna portalu Muzykoholicy.com

Dodaj komentarz

  Bądź na bieżąco  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulla
Gość
Paulla

Najświeższy powiew wybornej muzucznej alternatywy tak blisko mnie? Grzech nie wybrać się ?.