[FOTORELACJA] Szatan zawitał do Łodzi, czyli Arek Jakubik prezentuje „Szatana na Kabatach” w łódzkiej Scenografii

143

Arkadiusz Jakubik wybitnym aktorem jest. Co do tego chyba nikt z Was nie ma wątpliwości. Czy aby jednak aktorstwo jest jedyną Jego specjalizacją? Otóż nie!


Znawcy tematu wiedzą, że od kilku lat wespół m.in. z Olafem Derigrassof i Krzysztofem Vargą, aktor powołał do życia kilka projektów, w tym grupę Dr. Misio i płytę „Szatan na Kabatach” – oficjalny, solowy album Arka Jakubika.

W ubiegły piątek (05.04.2019) w klubie „Scenografia” w Łodzi, odbył się koncert promujący właśnie ów solowy projekt artysty.

Setlista nie mogła się obyć bez najważniejszych piosenek z płyty, tj. tytułowy „Szatan na Kabatach”, „Dziś w Internecie”, czy „Psy”. Większość tekstów napisana została przez Jakubika – nie są to łatwe treści. Każdy z utworów nasycony jest energią, wymownym przekazem, czasami też tzw. drugim dnem, które nie są w stanie trafić do słuchacza w pobieżnym odsłuchu. „Szatan…”, jak sam artysta podkreślał w wywiadach, jest dla Niego bardzo osobistym, wręcz intymnym projektem – co doskonale dało się wyczuć podczas występu.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Charyzmatyczny wokalista, nie pozwolił, by publika stała bezczynnie podczas wykonu. Przy okazji kilku utworów, zaprosił przybyłych do wspólnego śpiewania, a także urządził małą „Wyliczankę”


 


Całemu występowi smaczków dodawały piosenki, pochodzące z (niewydanego) albumu „40 przebojów”. Projekt składa się z tytułowych czterdziestu utworów, które trwają od kilku sekund do maksymalnie półtorej minuty. Na koncercie pojawił się „Lowejek”, który pokazujemy Wam poniżej. Grupa z tego albumu zaprezentowała także m.in. „Jesień średniowiecza”, „Magnetofon”, czy „Piosenkę dla Vargi”.

Jeśli chcecie posłuchać (legalnie) wszystkich „40 przebojów”, zapraszam na stronę http://www.jakubik-deriglasoff.pl. Arkadiusz Jakubik i Olaf Deriglassof – główni twórcy tego projektu, udostępniają go całkowicie za darmo.Dla wielu z nas Arkadiusz Jakubik, to głównie aktor i z tej perspektywy postrzegamy Jego twórczość. Ja do koncertu w Scenografii myślałam podobnie. Przyznaję, że do całego wydarzenia podchodziłam bardzo sceptycznie. Materiał, który zaprezentowany został na płycie wydał mi się dziwny, mało dostępny, może i nawet za ciężki…

Te kilkadziesiąt minut z artystami, ich zaangażowaniem i komentarzem do każdej z piosenek, całkowicie zmieniło moją percepcję na „Szatana na Kabatach” i Arka Jakubika jako wokalistę.

Z założenia koncert miał być nudny i niezrozumiały, a okazało się, że energia i emocje kipiały ze sceny. Cały zespół z liderem na czele, dali z siebie 110%, teksty poruszyły serca i umysły, a na koniec był także czas na autografy i fotkę z „gwiazdą”.

Mówią, że nie należy oceniać książki po okładce… i to jest święta prawda! Dla mnie od dziś Arkadiusz Jakubik, to autor tekstów, rockmen i aktor – dokładnie w tej kolejności!


Zobacz więcej:

Jakubik & Deriglasoff

Facebook

You Tube

PODZIEL SIĘ
vice-Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---