Pozytywka prezentuje płytę „Fundament mocy” i najnowszy klip „Doktor Elektron”

49

Za nami długo oczekiwana premiera najnowszego studyjnego wydawnictwa nowosądeckiej Pozytywki. Szumnie zapowiadany na 11 kwietnia br. „Fundament Mocy”, jak i kolejny klip promujący płytę nareszcie ujrzały światło dzienne! 

Muzycy nie kryją dumy z „Fundamentu Mocy”:
To kolejny wymiar Pozytywki, który obudzi w słuchaczu drzemiącą moc! Nowy, energiczny album przedstawia przygody, przyjaźń oraz przenosi w rozmaite magiczne krainy, od pięknej natury po kosmiczne wibracje – komentuje Daniel „Deny” Gądek, lider formacji.
Fundamenty są solidne, aż miło pomyśleć jak będą wyglądać kolejne piętra tego muzycznego konceptu – mówi Bartosz Szarek, menadżer Pozytywki, i podsumowuje ostatni okres współpracy z zespołem: Parafrazując słowa klasyka: „Człowiek zostaje menadżerem, kiedy nie może być artystą. Tak samo, jak staje się donosicielem, kiedy nie może być policjantem. Albo informatorem, kiedy nie może być żołnierzem”. Półrocze spędzone z zespołem było dla mnie czasem wyjątkowym, pięknym i trudnym, frustrującym i fascynującym, „nowym” i „starym”. Miałem do czynienia z wieloma zespołami, ale w porównaniu z nimi, większość z nich była cienka jak barszcz z podłej jadłodajni. Chłopaki są inni! Przyznaję się oficjalnie – jestem wyznawcą zespołu Pozytywka!
Płyta „Fundament Mocy” stanowi kolejną po „Pogodnej Unii Bohaterów” część bardziej rozbudowanego i głębszego konceptu: z jednej strony nawiązującego do debiutu formacji z 2017 roku, z drugiej tego, co w przyszłości stawiane będzie na fundamentach drugiego longplaya.
Dokładnie 31 maja zespół opublikował klip do „Doktora Elektrona”, który jest muzycznym eksperymentem zespołu z elektroniką:

To chyba najdziwniejsza rzecz, jaką nagraliśmy. Ciężko doszukiwać się tutaj głębszego przekazu – luźna piosenka z dobrą dawką poczucia humoru. „Doktor Elektron” to jeden z tych zwariowanych kawałków, który musi być na każdej płycie. Wyróżnia się od reszty, ale też nie odstaje jakościowo od innych utworów z „Fundamentu Mocy”. Jest dosyć nietypowy, ale ma takie swoje mocne uderzeniekomentują muzycy.


Tracklista:
1. Wiosna
2. Screamo Trickz
3. Biały Lew
4. Lato
5. Neony
6. Jagody
7. Raiders
8. Ścieżka Goku
9. Zaczarowane Koło
10. Doktor Elektron
11. Mentalne Budowle

Obecny skład zespołu:
Daniel „Deny” Gądek – gitara, wokal, muzyka
Andrzej „Sajan” Stec – wokal
Kamil „Kadżor” Nędzia – rap
Wojciech „Wojtas” Fedeńczak – gitara basowa
Piotr „Pietro” Mordarski – perkusja
Michał Mordarski – gitara rytmiczna
Jonathan „Jonek” Hojdys – instrumenty klawiszowe/elektronika

 

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że oprócz formatu fizycznego, nowa płyta Pozytywki jest już dostępna poprzez iTunes, Spotify, Tidal oraz inne serwisy streamingowe.

PODZIEL SIĘ
Współtwórca, wydawca oraz Redaktor Naczelna portalu Muzykoholicy.com