Brenna (woj. śląskie) raz w roku, na kilka dni, staje się małą stolicą słowiańskich plemion. Sztuka, rękodzieło, dawne tradycje, no i muzyka…


Tegoroczna edycja Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej obfitowała w liczne atrakcje. Kramy, stoiska, rękodzieło, koncerty i pokazy… Każdy znalazł tutaj coś dla siebie.

Dla zespołu VELESAR, impreza była o tyle wyjątkowa, że to właśnie tutaj postanowili uczcić premierę swojej debiutanckiej płyty. „Dziwadła” to mieszanka mocnych, rockowych dźwięków i muzyki rdzennej, folkowej… słowiańskiej.

Usłyszymy tu elementy, których trudno szukać w sztampowej, metalowej kapeli. Flet poprzeczny, czy skrzypce elektryczne wprowadzają nas w całkiem inny, dawny świat. Charyzmatyczny wokal Marcina Wieczorka dopełnia całości.Muzykoholicy dzięki uprzejmości redaktor naczelnej portalu SCI24.PL mogła znaleźć się choć na chwilę na tej wyjątkowej imprezie. Zapraszamy do zobaczenia naszej fotorelacji.

Fot. Karolina Filarczyk

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Zobacz więcej:

sci24.pl

Słowiańska Noc Folk-Metalowa

Velesar – Facebook

Velesar – YouTube

PODZIEL SIĘ
vice-Redaktor Naczelna --- Z Muzykoholikami związana na zawsze! Co tu robię? Spełniam marzenia! Wywiady, relacje, recenzje... pełen serwis! ---