fot. Katarzyna Mikita
Patrycja Zarychta kolejny raz zaśpiewała na płycie Michała Urbaniaka! Tym razem usłyszymy wokalistkę na krążku „For Warsaw with Love”. Wydawnictwo ukaże się 26 lipca 2019 roku w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. 

Patrycja wykonuje tu utwór „Don’t you even know”, do którego napisała słowa. Poza Michałem w piosence pojawia się legenda światowego jazzu, pianista Herbie Hancock

Herbie Hancock jest laureatem czternastu nagród Grammy, otrzymał ponadto Oscara za muzykę do filmu „Round Midnight” z 1986 roku. Wiele jego kompozycji stało się standardami: „Watermelon Man”, „Cantaloupe Island” (rozsławiony przez remiks grupy Us3), „Maiden Voyage”, „Eye of the Hurricane”, „Dolphin Dance” i „Chameleon”. Obok McCoya TyneraKeitha Jarretta i Chicka Corei uznaje się go za jednego z czterech wielkich pianistów późnego modern jazzu, którzy wywarli największy wpływ na grę na tym instrumencie. Przedmiotem podziwu jest zwłaszcza jego inwencja rytmiczna i improwizacyjna. Od ponad trzydziestu lat tworzy on muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno, w każdym z tych gatunków poruszając się z równą swobodą.

Gościnnie na płycie wystąpili wybitni muzycy, między innymi Marcus Miller, Michael „Patches” Stewart, David Gilmore, Al MacDowell, The Mad Stuntman, Walter West czy D-Train and Lenny White. Wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem Agora.

zajrzyj po więcej:

fot. Katarzyna Mikita
PODZIEL SIĘ
Niepoprawna wielbicielka wielokropków i przecinków. Wbrew pozorom nie widzi wszystkiego wyłącznie w czarnych barwach. Wśród swoich największych pasji wymienia jednym tchem dobrą muzykę i złe książki. Większość życia spędza na koncertach i podobno umie czytać.