NAJLEPSZA DUETOWA PŁYTA 2014

Ewa Bielecka
Ewa Bielecka

WYNIKI:
1. Grzegorz Hyży​, Tabb – Oficjalny Profil​ – Z Całych Sił – 44,3%
2. O.S.T.R.​, Marco Polo​ – Kartagina – 19,3%
3. Donatan​, CLEO​ – Hiper/Chimera – 17,3%
4. KALI 50/50​, Gibbs – Sentymentalnie – 10,7%
5. PEJA, SLUMS ATTACK – NA LEGALU?(2014) – 8,5%

 

NOMINOWANI W KATEGORII: NAJLEPSZA DUETOWA PŁYTA 2014

 

donatan

Twórca, producent muzyczny, członek legendarnego Kasta Składu. Jego muzykę można usłyszeć na ponad 50 polskich płytach hip-hopowych z czego wiele uzyskało status złotych i platynowych płyt. Współpracował z większością Polskiej sceny Hip-hopowej na jego bitach można było usłyszeć takich wykonawców jak Peja, Pezet, Pih, Sokół, Tede, Gural, Waldemar Kasta, Chada, Ten Typ Mes oraz wielu wielu innych.

CLEO

Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem” wokalistka, autorka tekstów, malarka, kobieta wielu talentów. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

grzegoRZ hyzy

Wokalista o niesamowitej barwie głosu i doskonałym poczuciu rytmu. Koncertuje w pełnym, energetycznym składzie oraz w bardziej kameralnym, ale jakże magicznym – w wersji akustycznej. Dotychczas do współpracy zapraszał wielu doświadczonych poznańskich muzyków. Ze swoim projektem odwiedził wiele polskich miast, ale jego korzenie muzyczne zawsze będą związane z Poznaniem.

tabb

Polski producent, kompozytor i realizator, autor/współautor i producent takich hitów jak m.in. Wszystkiego na Raz, Małe Rzeczy, W stronę słońca, Flirt, Czyste Szaleństwo, Karuzela, Co z nami będzie, Ważne, Sacrum, Pierwszy Raz, You & I, Kiss. Wyprodukował setki utworów i dziesiątki albumów w wielu gatunkach współczesnej muzyki.

KALI

Pierwsza przygoda z muzyką zaczęła się w 1998 r kiedy to Kali spotkał na swojej drodze Klicza z krakowskiego hip-hopowego składu Intoksynator. Znajomość z Intoksynatorami wytworzyła w Kalim chęć wyrażenia oraz podzielenia się poprzez rap swoimi odczuciami co spowodowało zapisanie pierwszej 16 wersowej zwrotki do kawałka pt ” Co Ty Na To ” .

gibss

Właściwie Mateusz Przybylski. Urodził się 24 października 1995. Gibbs to polski producent muzyczny. Członek zespołu Ganja Mafia.

OSTR

Polski raper,freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Artysta solowy, związany z oficyną Asfalt Records. W swej twórczości porusza takie zagadnienia jak polityka, korupcja oraz problemy społeczne. Członek zespołów Tabasko, Skill Mega, Killing Skills i Beat Brothers.

PEJA

Założyciel zespołu Slums Attack znanego również, jako SLU GANG, współzałożyciel formacji Ski Skład i Lutawhuiklik, poznański rapper, który od blisko dwudziestu lat nagrywa, wydaje płyty i gra koncerty. Autor tekstów, producent i współproducent utworów na kolejnych albumach Slums Attack, swoich sił próbował również jako DJ, grając imprezy w klubach. Od 1998 r na stałe współpracuje z DJ. Decksem.