NAJLEPSZA KOBIECA PŁYTA 2014

Ewa Bielecka
Ewa Bielecka

WYNIKI

1. Jula​ – 180 Stopni – 40,6%
2. Margaret​ – Add the Blonde – 20,1%
3. Natalia Sikora​ – BWB Experience – 15,6%
4. Julia Marcell​- 12,0%
5. Irena Santor​ – Zamyślenia – 11,7%

NOMINOWANI W KATEGORII: NAJLEPSZA KOBIECA PŁYTA 2014

 

santor

Polska piosenkarka śpiewająca mezzosopranem. W latach 1951-1959 była solistką zespołu Mazowsze. Jest laureatką międzynarodowych festiwali piosenkarskich oraz wykonawczynią wielu utworów, które stały się przebojami.
JULA

Młoda wokalistka zdobyła internetową sławę dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory autorstwa Juli osiągnęły 30 milionów wyświetleń w Internecie. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera. Dwudziestojednoletnia wokalistka z Łomży osiągnęła sławę bez teledysku i bez wsparcia mediów.MARCELL

Wokalistka, pianistka i kompozytorka, której styl określany jest jako classical punk. Utwory o akustycznych aranżacjach, w których podstawą jest fortepian i kwartet smyczkowy, grane są z punkową surowością i energią. W październiku 2007 dzięki fanom zebrała $50.000 na nagranie płyty za pomocą serwisu www.Sellaband.com. W ten sposób światło dzienne ujrzał długogrający debiut „It Might Like You”.

MARGARET

Margaret urodziła się 30.06.1991 w Stargardzie Szczecińskim. W pogoni za muzycznymi marzeniami jeździła po Polsce i brała udział w rozmaitych festiwalach dla młodych zdolnych gdzie prezentowała swoje kompozycje szerszej publiczności. Szkoliła swój głoś w Ińsku potem w Szczecinie. W tym czasie zjeździła całą Polskę biorąc udział w wielu festiwalach. W liceum miała swój zespół, dla którego komponowała pierwsze piosenki. Później los spowodował, że trafiła do Warszawy.

SIKORA

Natalia z wykształcenia jest aktorką. Pierwsze kroki muzyczne stawiała z zespołem MAGMEN w Słupsku, kiedy miała 13 lat. To było prawdziwe ciężkie, osadzone, męskie granie w imię Rocka, HardRocka, Rock’n’Rolla i Bluesa. W tym okresie zaczęła intensywnie odwiedzać muzyczne i teatralne konkursy, przeglądy i festiwale w Polsce i nie tylko. Zapowiada, że wszystkie swoje przygody spisze kiedyś w książce, która może mieć tytuł: „SOSZ (Specjaliści Od Siania Zamętu)” albo „W zastępstwie”.