NAJLEPSZA MĘSKA PŁYTA 2014

plyta meska
;Ewa Bielecka

WYNIKI:
1. Artur Rojek​ – Składam Się Z Ciągłych Przemyśleń – 34,4%
2. TEDE​ – #kurt_rolson – 26,6%
3. Eldo​ – Chi – 14,3%
4. Tomasz Chada​ – Syn Bogdana – 13,2%
5. Dawid Kwiatkowski​ – 9893 Akustycznie – 11,5%

 

NOMINOWANI W KATEGORII: NAJLEPSZA MĘSKA PŁYTA 2014

 

ROJEK

Lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. Artur Rojek jest również pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu odbywającego się nieprzerwanie od 2006 roku.
chada (1)

Polski raper wychowany na Grochowie (jednej z dzielnic Południowej Pragi), określający się także jako „Ciemnej Strony Zwierzchnik”. Reprezentujący nurt ulicznego rapu, początkowo mocno związany z legendarną Molestą, czołowy polski wykonawca muzyki rap, wydający obecnie w wytwórni hip hopowej Step Records. Autor jednej z najlepszych płyt w 2009 roku (według felietonistów największego portalu hip hopowego w Polsce).

KWIATKOWSKI

Jak wiele dzisiejszych gwiazd, zbudował swoją karierę w internecie. Zaczął blogować już w wieku 11 lat. Nagrywał też własne wersje swoich ulubionych piosenek. Jego profil szybko zdobył sporą popularność.Na profesjonalny debiut przyszedł czas w 2013 roku. Pierwszy album „9893” uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed oficjalną premierą.

ELDO (1)

Polski raper i muzyk, członek nieistniejącego już zespołu hip-hopowego Grammatik, który tworzył wraz z raperem Jotuze. Kaźmierczak współpracował m.in. z rosyjskim DJ’em Vadimem, czeskim duetem Indy & Wich, a poza środowiskiem hip-hopowym między innymi z Leszkiem Możdżerem oraz Moniką Brodką dla której napisał teksty do utworów pt. „Bajeczka (Intro)” i „Samochody i tramwaje”, które ukazały się na albumie wokalistki Moje Piosenki.

TEDE (1)

Tede, czyli Jacek Graniecki, to prawdopodobnie najbardziej znany polski raper, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych przedstawicieli gatunku. Sławę zawdzięcza nie tylko projektom muzycznym, ale równie zręcznej działalności biznesowej i umiejętnemu kształtowaniu własnego wizerunku.